Jaka jest pogoda na wiosnę w Perugii? Perugia pogoda w marcu, kwietniu i maju - BelSole

Jaka jest pogoda na wiosnę w Perugii? Perugia pogoda w marcu, kwietniu i maju

Kiedy w planach na wiosnę jest jakaś podróż, często spokoju nie daje myśl o pogodzie. Trzeba się odpowiednio przygotować do warunków atmosferycznych, jakie w danym miejscu panują w marcu, kwietniu czy maju. Czy wycieczka do Włoch na wiosnę to dobry pomysł? Jaka w tym czasie jest pogoda w Perugii?

 

Jaki jest klimat w mieście Perugia?

 

Perugia to miasto we Włoszech, panuje w nim klimat umiarkowany ciepły. Oznacza to, że w Perugii można zaobserwować podział na cztery pory roku. W zimie jest zdecydowanie więcej opadów jak w lecie, które rozpoczyna się w czerwcu i kończy we wrześniu. Do letnich miesięcy Perugii należy więc czerwiec, lipiec sierpień i wrzesień. Miesiące: marzec, kwiecień i maj są w tym mieście miesiącami wiosennymi.

Perugia pogoda w marcu

 

W miesiącu marzec klimat w tym mieście jest dość chłodny. Zatem osobom podróżującym w tym okresie zaleca się spakowanie nieco cieplejszych ubrań. Średnia temperatura w marcu w mieście Perugia wynosi ok. 10°C, czyli niewiele prawda? Maksymalna temperatura w tym miesiącu w 2012 roku wyniosła 21°C, a minimalna w 2011 roku -4°C. Zdecydowanie marzec nie jest idealnym miesiącem na podróż.

 

Perugia pogoda w kwietniu

W miesiącu kwiecień warunki pogodowe w Perugii przedstawiają się nieco lepiej jak w marcu. Średnia dzienna temperatura sięga 16.9°C, a w nocy 5.2°C. Jest jednak szansa, na lepsze warunki pogodowe, gdyż najwyższa historyczna temperatura odnotowana w kwietniu wyniosła 29.7°C, ale zaś najniższa spadła do -5°C. W tym miesiącu we Włoskim mieście Perugia jest dość pochmurno. Jest to więc także miesiąc dla osób nastawionych stricte na zwiedzanie np. malowniczej architektury Perugii.

Perugia pogoda w maju

 

Perugia w maju jest dość mokra. Jeśli chodzi o klimat, jaki w tym czasie panuje, to jest on całkiem przyjemny. Temperatura bardzo często sięga do 21°C, a minimalną sezonową temperaturą jest 15°C, ogólnie rzecz biorąc, średnia temperatura w maju to 18°C. W miesiącu maj maksymalnym zapisem pogodowym w Perugii było 31°C, a minimalnym 8°C. Nie spotka się więc z temperaturą minusową. Maj to ostatni miesiąc wiosennej pory roku w Perugii, pod jego koniec, można liczyć już na wyższe, letnie temperatury, gdyż pora letnia rozpoczyna się wraz w czerwcem.

 

Podsumowanie, pogoda Perugia

Wiosna w Perugii to przyjemny, lecz nie gorący czas. Zaleca się więc monitorowanie temperatury i zabranie ze sobą cieplejszych ubrań i parasoli. Warto wybrać się do tego piękne miasta i podziwiać jego uroki.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz