Jak się ubrać na Islandię? Co wziąć na Islandię i jakie ubrania spakować? - BelSole

Jak się ubrać na Islandię? Co wziąć na Islandię i jakie ubrania spakować?

Islandia jest niezwykła o każdej porze roku. Jednak, niezależnie od miejsca, każdy wyjazd może się nie udać, jeśli nie zabierzemy odpowiednio dobranej odzieży. Islandia jest pod tym względem dość specyficzna, a także wiele zależy od tego, kiedy udacie się w podróż. Co wziąć na Islandię? Co ubrać i co zabrać na Islandię? Oto lista co jest potrzebne na Islandii. Jeśli chcecie wiedzieć co spakować do plecaka, to przeczytajcie w całości nasz artykuł.

 

Co ubrać na Islandii zimą?

 

Zimy na Islandii nie należą do bardzo chłodnych, a temperatura waha się od -10°C do +10°C. Niemniej jednak, temperatura odczuwalna może być dużo niższa, ze względu na silny wiatr, który jest nieodłącznym elementem tamtejszego klimatu. Ważnym elementem ubioru będą buty – ocieplane i  nieprzemakalne, za kostkę z dobrą podeszwą do śniegu + wełniane skarpety, aby nie zmarzły stopy. Do tego ciepła kurtka/płaszcz chroniąca przed deszczem i wiatrem. Kluczowym elementem, aby uniknąć efektu „bałwana” będzie bielizna i odzież termoaktywna. Zdecydowanie poprawią komfort podróży. Dodatki jak ciepłe rękawiczki, szalik i czapka oczywiście również należy zabrać ze sobą. Jeśli nie posiadamy ciepłych swetrów, to na Islandii można zdobyć piękne swetry z lopapeysa, które dobrze grzeją i są w sam raz na islandzką pogodę.

 

Co ubrać na Islandii latem?

 

Latem temperatury są wyższe, jednak w niektórych rejonach, zwłaszcza nocą,  wciąż możemy się spotkać z 8°C. Zachęcamy do wzięcia bielizny i odzieży termoaktywnej, która uchroni w chłodniejsze dni. Do tego ciepły sweter i kurtka chroniąca przed wiatrem oraz deszczem, a także czapka.  Na stopy wygodne buty do chodzenia po nierównościach. O ile nie zamierzacie odwiedzić tylko Rejkjaviku, to będą dużo wygodniejsze i bezpieczniejsze w terenie, gdzie często występuje błoto oraz kałuże. Jedna para grubszych skarpet też na pewno nie zaszkodzi. W słoneczne dni można liczyć się z temperaturą nawet do 25°C, więc trzeba pamiętać o wystarczającej liczbie koszulek i ewentualnie krótsze spodnie.

Jakie buty zabrać na Islandię?

Najlepiej buty nieprzemakalne, za kostkę z dobrą podeszwą na śnieg. Ocieplane. W lecie możecie wziąć trochę lżejsze buty.

Jaką kurtkę zabrać na Islandię?

W zimie konieczna będzie ciepła kurtka chroniąca przed deszczem oraz wiatrem. Pamiętajcie o ubieraniu się też na cebulkę.

Jakie skarpetki zabrać na Islandię?

Koniecznie ciepłe, najlepiej wełniane – super jeśli z merynosa, ale nie trzeba, aż tyle przepłacać 🙂

Jakie spodnie jakie ubrać na Islandię?

W lecie może być cieplej, jednak lepiej mieć długie i krótkie spodnie, ewentualnie mix z odpinanymi nogawkami. W zimie koniecznie długie i ciepłe.

Jaką czapkę zabrać na Islandię?

W zimie koniecznie ciepłą oraz jakąś zapasową – pamiętajcie też o śniegu i deszczu. Polecamy wziąć też opaskę lub/i szalik, czy wziąć na Islandię szalik? W zimie koniecznie!

Jaką bieliznę zabrać na Islandię?

Ciepłą, termoaktywną, najlepiej ubraną na cebulkę. Weźcie ze sobą podkoszulki z długim rękawem, kalesony nie będą obciachem!

 

Co jeszcze nie zapomnieć jadąc na Islandię?

 

Przede wszystkim, niezależnie od pory roku, trzeba pamiętać o zabraniu kremu z filtrem SPF oraz balsamu do ust (również z filtrem SPF). Czasem nawet nie będziemy wiedzieć, kiedy słońce przygrzeje, a potem będziemy cierpieć. Dodatkowo dobrą opcją będzie wzięcie wygodnej odzieży z naturalnych materiałów jak bawełna czy wełna. Jeśli zamierzamy podchodzić blisko wodospadów to zachęcamy do wzięcia płaszcza przeciwdeszczowego, bo na pewno nie zostanie na Was sucha nitka. Weźcie ze sobą też kostium kąpielowy i ręcznik szybkoschnący na baseny termalne.

Co należy wziąć na Islandię: lista

Lista jest zależna od tego na ile dni lecicie, do tego pamiętajcie o normalnych ubraniach.

Kurtka przeciwdeszczowa i wiatroszczelna 1 może 2
Nieprzemakalne buty trekkingowe 1
Szalik lub komin 1
Ciepła czapka 1 lub 2
Kostium kąpielowy na basen termalny 1
Mały ręcznik na basen termalny 1
Bielizna termiczna / długi rękaw Na każdy dzień 😉
Polar / bluza 2
Rękawiczki sportowe 1 lub 2
Skarpetki ciepłe, wełniane lub sportowe Na każdy dzień 😉
Krem przeciwsłoneczny z filtrem 1
Okulary przeciwsłoneczne 1
Folia NRC Może się przydać

Odpowiednio dobrana odzież jest kluczem do udanego wyjazdu. Pamiętajcie by wcześniej sprawdzić pogodę oraz komunikaty przed wyjazdem, to może zdefiniować Waszą listę.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz