Jaka jest waluta w Szwajcarii? Jakie pieniądze są w Szwajcarii? - BelSole

Jaka jest waluta w Szwajcarii? Jakie pieniądze są w Szwajcarii?

Przed udaniem się podróż do Szwajcarii należy zebrać druży… tzn. walutę! Szwajcaria to kraj posiadający własną walutę. Co więcej, owa waluta z pewnych względów, jest bardzo popularna w Polsce! Jak nazywa się waluta Szwajcarii? Jak nazywają się szwajcarskie pieniądze?

Frank Szwajcarski – waluta Szwajcarii i nie tylko!

Walutą obowiązującą w Szwajcarii jest frank szwajcarski. Nazwa ta na pewno obiła się wam o uszy. To właśnie w tej walucie tysiące Polaków, tzw frankowiczów, zaciągnęło kredyty hipoteczne, licząc że dzięki mocnemu kursowi Franka uda im się obniżyć ich wartość. Co stało się później wszyscy wiemy.

Co ciekawe, frank szwajcarski jest walutą obowiązującą nie tylko w Szwajcarii. Frank Szwajcarski to również waluta księstwa Lichtensteinu.

Frank Szwajcarski obok dolara, euro, funta i jena, jest jedną z podstawowych walut wymiennych na świecie. Na terenie Konfederacji Szwajcarskiej został wprowadzony w 1850 roku. W momencie wprowadzenia, był równy frankowi szwajcarskiemu.

Emitentem franka szwajcarskiego jest Szwajcarski Bank Narodowy.

Frank Szwajcarski – informacje i przybliżony kurs. Ile kosztuje Frank Szwajcarski?

Frank szwajcarski często zapisywany jest skrótem CHF. Jeden Frank Szwajcarski kosztuje około 1 EUR, czyli, w dobie zapaści złotego, 4,90 PLN.

Jeden frank szwajcarski, wg nazewnictwa francuskiego, dzieli się na 100 centymów. Wg nazewnictwa niemieckiego jeden frank szwajcarski dzieli się na 100 rappenów.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz