Jakie gniazdka są w Szwajcarii? Jaki rodzaj gniazdek w Szwajcarii?

W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie podróżowanie bez przeróżnych urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. W naszym bagażu znajdują się często telefony, tablety, komputery, suszarki i inne urządzenia, które na niewiele zdadzą się bez zasilania z sieci. W czasie podróży często może zdarzyć się tak, że nasze urządzenie nie będzie pasowało do rodzaju gniazdka występującego w danym kraju. Jak wygląda kwestia gniazdek elektrycznych w Szwajcarii? Jakie gniazdka elektryczne występują w Szwajcarii?

 

Jaki prąd jest w Szwajcarii? Gniazdka elektryczne w Szwajcarii

Dla wszystkich czytelników wybierających się do Szwajcarii mamy bardzo dobre informacje! Napięcie prądu w szwajcarskiej sieci elektrycznej wynosi 230 woltów. Częstotliwość prądu w Szwajcarii wynosi 50 Hz. W Szwajcarii występują trójbolcowe gniazdka typu J oraz dwubolcowe gniazdka typu C. Oznacza to, że wszystkie urządzenia które podłączamy do sieci w Polsce, bez problemu podłączymy również do szwajcarskich gniazdek. Jeśli jednak macie dużą wtyczkę, musicie mieć przejściówkę.

 

Czy w Szwajcarii potrzebna jest przejściówka do prądu? Czy potrzebny jest adapter do gniazdka?

Jak wynika z powyższych informacji, nie ma konieczności zabierania ze sobą do Szwajcarii żadnych dodatkowych urządzeń, które miałyby umożliwić nam podłączenie urządzeń elektrycznych do sieci – o ile nie macie dużej wtyczki. Wszystkie telefony, tablety, komputery i inne urządzenia które zabierzemy ze sobą do Szwajcarii, możemy zasilać za pomocą standardowych ładowarek, zasilaczy i wtyczek.

Zobacz także:

 

Dodaj komentarz