Czy w Szwajcarii można płacić w Euro? Czy w Szwajcarii akceptują Euro? - BelSole

Czy w Szwajcarii można płacić w Euro? Czy w Szwajcarii akceptują Euro?

Jeżeli pilnie śledzicie nasze artykuły, to jest szansa, że wiecie już całkiem sporo na temat waluty obowiązującej w Szwajcarii. Walutą tą nie jest jednak popularne wśród Polaków euro. Czy mimo to w Szwajcarii można dokonać płatności w Euro?

Czy Szwajcarzy akceptują Euro? Płatność w Euro w Szwajcarii

Wybierając się do Szwajcarii, lub po prostu przejeżdżając przez ten kraj, nie zawsze będziemy mieli przy sobie franki szwajcarskie. Zamiast tego w naszym portfelu mogą znaleźć się popularne w całej Europie banknoty euro. Nie powinno to budzić naszych obaw. Jak się okazuje, euro jest szeroko akceptowane w Szwajcarii. Istnieje bardzo duża szansa, że w Szwajcarii uda się zapłacić w Euro.

Należy jednak liczyć się pewnymi niedogodnościami. Jeżeli zajdzie potrzeba wydawania nam reszty, otrzymamy ją prawdopodobnie we frankach szwajcarskich. Może się również okazać, że kurs po jakim zostanie rozliczona nasza płatność okaże się dla nas niekorzystny.

 

1 frank szwajcarski CHF ile to Euro EUR? Kurs franka szwajcarskiego do euro

Obecnie 1 frank szwajcarski kosztuje w przybliżeniu 1 Euro. Nie powinniśmy mieć więc problemów z przeliczeniem interesujących nas kwot z franka szwajcarskiego na euro oraz na odwrót.

 

Czy w Szwajcarii można płacić kartą? Płatność kartą w Szwajcarii

A co jeżeli będąc w Szwajcarii nie mamy przy sobie franków szwajcarskich, euro albo innej liczącej się waluty? W takim wypadku pozostaje nam płatność kartą. Na szczęście płatności kartą w Szwajcarii są akceptowane na każdym kroku.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz