Jaka jest waluta w Zanzibarze? Jakie pieniądze zabrać do Zanzibaru?  - BelSole

Jaka jest waluta w Zanzibarze? Jakie pieniądze zabrać do Zanzibaru? 

Jaka jest waluta w Zanzibarze? To pytanie zadaje sobie wielu turystów planujących odwiedzić tę rajską wyspę. Wyjazd na zagraniczne wakacje wymaga dokładnego przygotowania, w tym również sprawdzenia, czym płacić w miejscu, do którego się wybieramy. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jakie pieniądze zabrać do Zanzibaru. Lekturę polecamy wszystkim osobom, które planują wyjazd na Zanzibar. Zapraszamy. 

Jaka jest waluta w Zanzibarze?

Na początek wyjaśnijmy fundamentalną kwestię. Odpowiadając, jaka jest waluta w Zanzibarze należy pamiętać, że wyspa ta jest autonomiczną częścią Tanzanii, co sprawia, że  występuje tam ten sam system monetarny jak we wspomnianym kraju. Walutą Zanzibaru jest szyling tanzański, który składa się ze 100 centów. Występuje on w następujących nominałach: 

  • monety: 50, 100, 200, 500 szylingów 
  • banknoty: 500. 1000. 2000, 5000, 1000 szylingów. 

Skoro już wiesz, jaka jest waluta w Zanzibarze, na pewno ciekawi Cię, jaki jest jej kurs. Przedstawiamy go poniżej (dane pochodzą z 23 września 2023 roku): 

  • za 1 złotówkę można kupić 577 szylingów tanzańskich 
  • za 1 euro można kupić 2663 szylingów tanzańskich, 
  • za 1 dolara można kupić 2496 szylingów tanzańskich 
  • za 1 funta brytyjskiego można kupić 3054 szylingów tanzańskich 
  • za 1 franka szwajcarskiego można kupić 2753 szylingów tanzańskich 

Jakie pieniądze zabrać do Zanzibaru? 

Teraz już wiesz, jaka jest waluta w Zanzibarze. Wielu turystów planujących wyjazd do tego kraju zadaje sobie jeszcze jedno pytanie – czym płacić w Zanzibarze? 

Właściwą odpowiedzią na to, jakie pieniądze zabrać do Zanzibaru jest to, by zaopatrzyć się w euro i dolary. Waluty te są powszechnie respektowane przez znajdujące się w Zanzibarze lokale usługowe. Część lokalnych sprzedawców oferuje możliwość wymiany euro i dolarów na miejscową walutę lub przyjmuje w nich zapłatę, co jednak może być niekorzystne z punktu widzenia turysty. 

Teraz już wiesz, jaka jest waluta w Zanzibarze oraz jakie pieniądze zabrać do Zanzibaru. Mamy nadzieję, że nasz materiał rozwiał Twoje wątpliwości w tym temacie. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz