Jarmark bożonarodzeniowy w Trydencie w 2022. Kiedy kiermasz w Trento? Czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark bożonarodzeniowy w Trydencie w 2022. Kiedy kiermasz w Trento? Czy jest odwołany?

Jedziecie na narty do Trentino i zastanawiacie się kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Trydencie? Czy w Trento jest kiermasz? Czy może jest odwołany?

Co roku odbywa się on zazwyczaj przy Piazza di Fiera oraz Piazza Cesare Battisti. Na odwiedzających czeka wiele atrakcji, stoisk z jedzeniem, grzanym winem, kasztanami, rzemiosłem i pamiątkami. Dla najmłodszych przygotowano wizytę Świętego Mikołaja z Laponii. To festiwal kolorów, pięknych światełek i oczywiście zimowego klimatu. Dobre miejsce na przerwę pomiędzy susowaniem na zboczach pobliskich włoskich gór.

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Trento (Trydencie)?

Zwyczajowo przyjmuje się we Włoszech, że Kiermasze Świąteczne trwają ponad miesiąc od listopada, aż do stycznia – tak jest w przypadku jarmarku w Bolzano, czy targu w Vipiteno. jak to wygląda w przpadku jarmarku w Trydencie? Kiedy jest kiermasz? Otóż, znamy daty i wiemy, że zaczyna się on 19 listopada 2022 a kończy 9 stycznia 2023 roku. Dobrze więc zaplanujcie wypad na narty do Trentino jeśli chcecie zobaczyć jarmark świąteczny. 

Zobaczcie co Włosi jedzą na święta.

Kiermasz Świąteczny w Trydencie, godziny otwarcia

Nie podano jeszcze do oficjalnej wiadomości jaki są oficjalne godziny otwarcia Kiermaszu w Trento, ale zazwyczaj były to godziny od 10:00 rano do 19:30 z niewielkimi wyjątkami. Jeśli wiecie od której do której jest otwarty Jarmark w Trydencie, dajcie nam koniecznie znać!

 

Gdzie zaparkować nabliżej Targu Świątecznego w Trydencie?

Jeśli szukacie miejsca do parkowania w Trydencie, polecamy parking przy Piazza Fiera, godzina parkowania kosztuje tutaj 2,5 EUR. Jest to najbliższe miejsce do Jarmarku z 460 miejscami parkingowymi w samym centrum Trydentu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz