Jarmark bożonarodzeniowy w Monachium 2021, kiedy jest i czy jest odwołany? - BelSole

Jarmark bożonarodzeniowy w Monachium 2021, kiedy jest i czy jest odwołany?

Jarmark bożonarodzeniowy Dzieciątka Jezus w Monachium, jest jednym z największych a na pewno najpiękniejszych, które odbywają się w Niemczech. W roku 2020, podobnie jak większość tego typu imprez, jarmark ten był odwołany, jednakże nic nie wskazuje na to, aby podobna sytuacja miała miejsce w roku 2021. Tym samym, możemy oficjalnie powiedzieć, że – choć z obostrzeniami sanitarnymi – jarmark bożonarodzeniowy Dzieciątka Jezus w Monachium się odbędzie! Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Monachium i jakie atrakcje na nas czekają? Sprawdźmy!

 

Kiedy odbywa się jarmark Dzieciątka Jezus w Monachium?

 

Pierwszą i najważniejszą informacją jest to, kiedy dokładnie odbywa się jarmark bożonarodzeniowy Dzieciątka Jezus w Monachium. Podobnie, jak większość tego typu imprez, jarmark ten rozpoczyna się w ostatni piątek przed pierwszą niedzielą adwentu i potrwa do końca grudnia 2021. Wstęp na jarmark jest bezpłatny, jednakże trzeba pamiętać, że uczestnicy kiermaszu bożonarodzeniowego w Monachium, zobowiązani są do przestrzegania wymogów sanitarno – epidemiologicznych, w tym przede wszystkim zasłaniania maseczkami nosa i ust. 

 

Co wyróżnia jarmark bożonarodzeniowy w Monachium?

 

Tradycja związana z Jarmarkiem Dzieciątka Jezus, który odbywa się w Monachium, sięga XIV w. Na tym kiermaszu, który może nie jest tak imponujący jak te, które odbywają się w Berlinie, znajdziemy blisko 150 stoisk z rękodziełem, zabawkami świątecznymi, ozdobami czy smakołykami. Centralnym elementem, jak również elementem, który w sposób szczególny wyróżnia ten jarmark, jest ogromna, bo aż 30-metrowa choinka. Ponadto, uczestnicy wydarzenia mogą przez cały czas trwania wydarzenia słuchać muzyki granej na żywo podobnie jak na jarmarkach bożonarodzeniowych w Berlinie.

 

Krampus – legendarna postać, która stała się znakiem rozpoznawczym jarmarku bożonarodzeniowego w Monachium

 

To, o czym także należy wspomnieć, kiedy mówimy o jarmarku Dzieciątka Jezus w Monachium, to także Krampus. To postać, która jednocześnie jest bardzo zabawna, ale też i może wydawać się straszna. Krampus występował m.in w alpejskich legendach i był bardzo związany właśnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Cechą charakterystyczną tej postaci, która pojawia się na jarmarku bożonarodzeniowym w Monachium jest przede wszystkim to, że nikt nigdy nie wie, kiedy i gdzie się on pojawi. Niejednokrotnie zdarzało się również, że Krampus przestraszył uczestników jarmarku bożonarodzeniowego w Monachium.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz