Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie 2021, który wybrać? Kiedy jest? - BelSole

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie 2021, który wybrać? Kiedy jest?

Co roku, w wielu miastach w Europie i nie tylko, odbywają się Jarmarki Bożonarodzeniowe.  Jak będzie w tym roku? Czy jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie będzie odwołany? Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie? Gdzie jest Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie? Zapraszamy do przewodnika po najlepszych kiermaszach w Berlinie.

To niepowtarzalna okazja, aby nie tylko kupić oryginalne i nietuzinkowe prezenty dla najbliższych, ale też szansa na celebrowanie tego wspaniałego, przedświątecznego okresu. Berlin zdecydowanie wiedzie prym, jeśli chodzi o Jarmarki Bożonarodzeniowe w Europie – w tym mieście odbywa się ich kilka, w różnych okresach czasu. Przez pandemię, w ubiegłych latach, wydarzenia te były odwołane ze względu na różnego rodzaju restrykcje i obostrzenia sanitarne.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie, czy się odbędzie? Kiedy jest?

 

Według wszelkich, dostępnych informacji, nic nie wskazuje na to, aby w tym roku jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie został odwołany. Ten najpopularniejszy, odbędzie się w dniach od 22 listopada do 31 grudnia 2021. Mowa oczywiście o jarmarku w Gendarmenmarkt. Wstęp na ten jarmark będzie możliwy codziennie, w godzinach od 11 do 22 wieczorem. Tym samym, wszyscy zainteresowani będą mieli mnóstwo okazji, aby nie tylko wybrać się na jarmark ale też na spokojnie wybrać prezenty dla najbliższych. Czy jednak zakup prezentów to jedyny powód, dla którego powinniśmy się wybrać na ten jarmark?

 

Atrakcje jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie 2021

 

Niezależnie od tego, na który jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie się zdecydujemy, zawsze możemy być pewni, że atrakcji nam nie zabraknie. Na jarmarku Gendarmenmarkt, znajdziemy przede wszystkim mnóstwo stoisk z rękodziełem – prowadzone są przez lokalnych rzemieślników, a jakość oferowanych produktów jest naprawdę wysoka. Możemy też spróbować lokalnych przysmaków – restauracji, w tym także i tych mieszczących się w namiotach, jest mnóstwo! Niektórych łakoci i potraw nie będziecie mieli okazji spróbować nigdzie indziej, więc chociażby z tego względu warto się wybrać na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie. Możecie też sprawdzić najlepsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Wiedniu.

 

Lokalizacja jarmarku bożonarodzeniowego w Gendarmenmarkt

 

jarmark swiateczny Berlin
Kiermasz świąteczny w Berlinie

To, co także sprawia, że jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie w Gendarmenmarkt jest wyjątkowy, to jego usytuowanie. Bożonarodzeniową atmosferę tworzą nie tylko ogromne, pięknie ustrojone choinki, czy rozbrzmiewające zewsząd kolędy, ale też to, że ten kiermasz bożonarodzeniowy w Berlinie, jest usytuowany pomiędzy dwoma, okazałymi kościołami. To dodatkowo podkreśla charakter wydarzenia.

Więcej o Jarmarku bożonarodzeniowym w Gendarmenmarkt

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie przed pałacem Charlottenburg

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie nie odbywa się tylko i wyłącznie w Gendarmenmarkt. Drugim, niemniej ciekawym, który także odbędzie się w 2021 roku, jest jarmark w Berlinie przed pałacem Charlottenburg. Mimo, iż jest on zdecydowanie mniejszy od wymienionego wyżej jarmarku w Gendarmenmarkt, to jednak zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest to mały jarmark. Z całą pewnością jest jednak zdecydowanie bardziej kameralny, niż wymieniony wyżej jarmark w Gendarmenmarkt. To, co zdecydowanie wyróżnia ten kiermasz bożonarodzeniowy, to przede wszystkim fakt, że wstęp na niego jest całkowicie bezpłatny.

W centralnej części znajdziemy przede wszystkim stoiska gastronomiczne – możemy skosztować lokalnych potraw i słodyczy. Warto zwrócić też uwagę na niezwykle staranny dobór ozdób świątecznych – nie znajdziemy tu kiczu i tandety a jedynie piękne, w większości ręcznie wykonane i oryginalne ozdoby świąteczne.

Stałym elementem jarmarku przed Charlottenburg, są spotkania ze Świętym Mikołajem organizowane dla najmłodszych. Dzieci dostają od niego słodkie upominki i mogą sobie też zrobić z nim zdjęcie. Tradycyjnie, spotkania te mają miejsce tylko i wyłącznie 6 grudnia. To jednak nie wszystkie atrakcje przewidziane dla najmłodszych. Na jarmarku bożonarodzeniowym przed pałacem Charlottenburg w Berlinie, znajduje się także dość duży plac zabaw, na który wstęp także jest bezpłatny.

 

Jarmark bożonarodzeniowy na placu Alexandra

 

Ten jarmark bożonarodzeniowy teoretycznie nie różni się niczym innym od wielu inych, które możemy odwiedzić. To, co jednak sprawia, że nie sposób go pominąć, to jego lokalizacja. Plac Alexandra znajduje się w takim miejscu, że zmierzając na Gendarmenmarkt czy na kiermasz świąteczny przed pałacem Charlottenburg, po prostu go mijamy. A skoro już znajduje się na naszej trasie, warto poświęcić mu chociaż chwilę.

W odróżnieniu od opisanych powyżej dwóch innych jarmarków bożonarodzeniowych w Berlinie, ten na placu Alexandra jest nieco uboższy, szczególnie, jeśli chodzi o rękodzieło. Znajdziemy tu natomiast całe mnóstwo egzotycznych wyrobów z drewna, ubrań czy innych rzeczy, które z pewnością idealnie sprawdzą się jako dodatek do prezentu świątecznego.

Najmocniejszym punktem, jeśli chodzi o jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie na Placu Alexandra, jest z całą pewnością gastronomia. Stoisk ze słodyczami i lokalnymi potrawami jest tu naprawdę dużo – jest w czym wybierać!

Z pewnością bardzo ciekawą atrakcją dla turystów, jest lodowisko, które znajduje się w centralnej części jarmarku. Warto jednak podkreślić, że jest ono otwarte jedynie do 1 stycznia.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz