Jarmark bożonarodzeniowy w Glasgow w 2022. Kiedy jest? Czy jest odwołany i czy się odbędzie? - BelSole

Jarmark bożonarodzeniowy w Glasgow w 2022. Kiedy jest? Czy jest odwołany i czy się odbędzie?

Jarmark Bożonarodzeniowy w Glasgow? To świetny pomysł! Kiedy będzie Jarmark Świąteczny w Glasgow? Czy się odbędzie, czy jarmark bożonarodzeniowy w Glasgow w 2022 może jest odwołany? Jeśli interesują Was daty Jarmarku Bożonarodzeniowego w Glasgow w 2022, zapraszamy do lektury!

Jarmark Bożonarodzeniowy Glasgow, daty — kiedy się odbywa?

Głównym elementem obchodów Bożego Narodzenia w Glasgow są zazwyczaj Jarmarki Świąteczne. Odbywają się na głównych placach w mieście — St. George i St. Enoch’s. Miejsca te wypełnione są straganami, pięknymi dekoracjami — karnawałowymi i świetlnymi.

Standardowo Jarmark Bożonarodzeniowy w Glasgow odbywa się między 20 listopada a 23 grudnia. To szkockie miasto samo w sobie ma magiczną atmosferę, rodem z Harry’ego Pottera, a co dopiero podczas Świąt Bożego Narodzenia!

Godziny otwarcia Jarmarku Bożonarodzeniowego w Glasgow

Jarmark Bożonarodzeniowy w Glasgow, jeśli się odbędzie, będzie prawdopodobnie otwarty codziennie od 9 rano do 22 wieczorem na St. George oraz na St. Enoch’s Square, w samym centrum tego pięknego i klimatycznego miasta!

Czy  Jarmark Bożonarodzeniowy w Glasgow jest odwołany?

Coroczni organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego w Glasgow potwierdzili oficjalnie, że nie powrócą do miasta na Boże Narodzenie 2022 roku. Nie oznacza to jednak, że Jarmark Świąteczny będzie całkiem odwołany! Wszyscy miłośnicy magicznej atmosfery świąt w mieście z zapartym tchem oczekują informacji czy inna firma podejmie się organizacji jarmarku w tym roku. Gdy tylko dowiemy się, kto to będzie, podamy tutaj informacje!

Nawet jeśli nie będzie żadnej konkretnej firmy, nie musimy się martwić! Jest wiele ludzi, którym zależy na stworzeniu magicznej atmosfery. Ponadto historia pokazała, że sprzedawcy lokalnych Jarmarków Bożonarodzeniowych potrafią sobie poradzić nawet w niesprzyjających okolicznościach. W zeszłym roku we Lwowie jarmark świąteczny był zakazany, ale wystawiający się tam sprzedawcy nie poddali się — nazwali jarmark Wydarzeniem Świątecznym i z powodzeniem sprzedawali swoje produkty.

Jeśli szukacie innych ciekawych Jarmarków Świątecznych, zobaczcie jarmark świąteczny w Edynburgu, te Targi Bożonarodzeniowe w Wiedniu, Berlinie lub Jarmark Świąteczny w Londynie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Glasgow, gdzie zaparkować?

Niezależnie od tego czy będziesz odwiedzać Jarmark Bożonarodzeniowy w Glasgow, czy poszczególne zimowe atrakcje miasta takie jak jazda na łyżwach na George Square, czy świąteczne zakupy w magicznej galerii Buchanan, możesz skorzystać z szeregu parkingów w centrum miasta. Jednym z najbardziej popularnych jest 500 Argyle St. Parking na ulicy Argyle oraz YourParkingSpace Hallmark Glasgow Car Park, który znajduje się przy ulicy Washington 27.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz