Czy Paryż to miasto? Paryż - czy jest miastem we Francji?  - BelSole

Czy Paryż to miasto? Paryż – czy jest miastem we Francji? 

Paryż – ta nazwa każdemu kojarzy się z czymś innym. Niektórzy po jej usłyszeniu mają przed oczami Luwr, Wieże Eiffla lub Wersal, inni natomiast oczami wyobraźni widzą bagietki i charakterystyczne berety. Część osób może zastanawiać się nawet, czy Paryż to miasto. W naszym artykule odpowiemy na to pytanie, a także przekażemy najważniejsze informacje na temat tego miejsca 

Czy Paryż to miasto. Co każdy turysta powinien wiedzieć o Paryżu? 

Zanim przejdziemy dalej, zacznijmy od odpowiedzi na tytułowe pytanie. Czy Paryż jest miastem? Oczywiście, że tak, i to nie byle jakim. Paryż to miasto o największym znaczeniu gospodarczym, historycznym i kulturowym dla Francji, a jednocześnie stolica tego kraju. Co więcej, jest to również największe miasto Francji pod względem liczby mieszkańców, a jego populacja wynosi około 2,18 mln osób. 

Paryż jest miastem położonym w północnej Francji, w centrum regionu Île-de-France. Jest to również serce tzw. aglomeracji paryskiej, największego ośrodka miejskiego na terenie całej Unii Europejskiej od 2016 roku, kiedy to Wielka Brytania dokonała Brexitu. 

Paryż to również miasto o wyjątkowo długiej historii. Już w III wieku p.n.e. na terenach dzisiejszego miasta powstała celtycka osada. W 52 r.p.n.e. Paryż znalazł się pod panowaniem Rzymu. W czasach starożytnych Paryż był miastem o niewielkim znaczeniu, ustępując takim ośrodkom jak Lyon czy Bordeaux. Wszystko zmieniło się w 508 roku kiedy Chlodwig I, król Franków, przeniósł tam stolicę swojego państwa. Od tego czasu Paryż został najważniejszym francuskim ośrodkiem, w kolejnych wiekach doznając rozkwit gospodarczego i kulturowego. 

Dziś Paryż jest miastem znanym turystom z całego świata. Znajduje się tam wiele kultowych zabytków, takich jak Wersal, Luwr, Wieża Eiffla czy Notre Dame. Zatem, czy Paryż to miasto? Oczywiście, że tak.  Paryż to miasto niezwykle popularne wśród turystów. Każdego roku odwiedza go niemal 20 milionów zagranicznych gości.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz