Katedra w Wiedniu, cena i cennik 2023. Ile kosztują bilety do katedry w Wiedniu?  - BelSole

Katedra w Wiedniu, cena i cennik 2023. Ile kosztują bilety do katedry w Wiedniu? 

Katedra św. Szczepana to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli Wiednia. Gotycka budowla zachwyca swoim majestatem, co sprawia, że wielu turystów chce odwiedzić jej wnętrze. Z tego powodu sprawdzimy, ile kosztują bilety do katedry w Wiedniu. Do lektury zachęcamy wszystkich, którzy chcą poznać cennik katedry w Wiedniu na 2023 rok.  

 

Katedra w Wiedniu – cena biletu w 2023 roku

 

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztują bilety do katedry w Wiedniu, przedstawmy kilka kwestii na temat tej świątyni. Początki dzisiejszego kościoła sięgają XIII wieku. W kolejnych latach późnoromańska świątynia była kilkukrotnie przebudowywana, a swój obecny wygląd zawdzięcza licznym pracom przeprowadzanym na przestrzenii ostatnich wieków. Obecnie Katedra św. Szczepana w Wiedniu jest jedną z największych chrześcijańskich świątyń w Europie, a w jej wnętrzu znajduje się wiele cennych przykładów sztuki barokowej i gotyckiej.

Pora przejść do odpowiedzi na fundamentalne pytanie – ile kosztują bilety do katedry w Wiedniu. Tak naprawdę zależy to od naszych oczekiwań względem zwiedzania. Ceny biletów do katedry w Wiedniu w 2023 roku mogą obejmować poszczególne części świątyni lub kompleksowe zwiedzanie katedry. Odpowiedzi na to, ile kosztuje zwiedzanie katedry w Wiedniu  można znaleźć na jej stronie internetowej. Poniżej przedstawiamy podane ceny:

  • Każda z pojedynczych aktywności to koszt 6 EUR w przypadku biletu normalnego oraz 2,50 EUR za bilet ulgowy. Ceny te obowiązują za: zwiedzanie wnętrza katedry z przewodnikiem audio, wizytę w katakumbach, wjazd windą na Wieżę Północną i wejście na Wieże Południową.
  • Kompleksowe zwiedzanie katedry obejmujące wszystkie powyższe aktywności kosztuje 20 EUR w przypadku biletu normalnego i 5 EUR za bilet ulgowy.

Bilety o wskazanych wyżej cenach są dostępne jedynie w katedralnym sklepie za gotówkę. Wejściówki przez internet możesz nabyć w serwisach sprzedających bilety na atrakcje turystyczne. Ich ceny zaczynają się od 25 EUR.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz