Czy w Antalyi są rekiny? Ataki rekinów Antalya, czy miały miejsce?  - BelSole

Czy w Antalyi są rekiny? Ataki rekinów Antalya, czy miały miejsce? 

Popkultura, a zwłaszcza słynny film “Szczęki” utrwalił wizerunek rekinów jako stworzeń śmiertelnie groźnych dla ludzi. Z tego powodu wielu turystów wyjeżdżających na zagraniczne wakacje panicznie obawia się spotkania z rekinami. Z tego powodu sprawdzimy, czy te zwierzęta żyją w pobliżu często odwiedzanej przez Polaków Antalyi. W naszym materiale sprawdzimy, czy w Antalyi są rekiny oraz czy w przeszłości miały miejsce ataki rekinów w Antalyi. Zapraszamy do lektury.

Czy w Antalyi są rekiny? Rekiny w Antalyi – czy można je spotkać? 

Odpowiedź na pytanie  “czy w Antalyi są rekiny” należy rozpocząć od małej powtórki z geografii i biologii. To tureckie miasto jest położone nad brzegiem Morza Śródziemnego, które charakteryzuje się dużą różnorodnością zamieszkujących je gatunków. Wśród nich znajdują się również rekiny. Zatem, czy w Antalyi są rekiny? Odpowiedź na to pytanie jest z dużą dozą prawdopodobieństwa twierdząca – szacuje się, że u tureckich wybrzeży Morza Śródziemnego może żyć nawet kilkadziesiąt gatunków rekinów. Zaniepokojonych tych faktem jednak natychmiast uspokajamy – ryzyko spotkania z tymi drapieżnikami jest bardzo niskie. Większość rekinów w Turcji przebywa na pełnym morzu i bardzo rzadko podpływa w pobliże plaż. 

Podsumujmy – czy w Antalyi są rekiny? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Kontakt z nimi jest jednak mało prawdopodobny… chyba, że w trakcie wakacji zdecydujesz się odwiedzić Antalya Aquarium, gdzie możesz zobaczyć wiele gatunków tych morskich drapieżników.

 

Ataki rekinów w Antalyi – czy miały miejsce w przeszłości? 

Wiemy już, czy w Antalyi są rekiny. Jak pisaliśmy wcześniej, do spotkań między ludźmi a tymi drapieżnikami w ostatnich latach dochodzi jedynie w oceanarium. Czy tak jednak było zawsze?

Ataki rekinów w Antalyi nigdy nie miały miejsca. Strona International Shark Attack File dokumentująca ataki rekinów na ludzi na całym świecie nie odnotowała ani jednego tego typu incydentu w tym tureckim mieście. Informacji na ten temat próżno szukać również w oficjalnych rządowych statystykach. Udając się na wakacje do Antalyi, nie musisz więc obawiać się rekinów. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz