Wodospady Kravica, bilety, ceny, wstęp zwiedzanie i parking w 2023 - BelSole

Wodospady Kravica, bilety, ceny, wstęp zwiedzanie i parking w 2023

Wielu turystów zastanawia się jaki jest cennik wstępu na Wodospady Kravica. Ile kosztuje zwiedzanie? Jeśli wybieracie się zobaczyć to wspaniałe miejsce i chcecie się dowiedzieć ile kosztują bilety do Wodspadów Kravica, jakie są ceny lub jakie są godziny otwarcia, to to jest przewodnik dla Was!

Mimo, że Bośnia i Hercegowina graniczy z popularną wśród turystów Chorwacją, to kraj ten wciąż zostaje pomijany przez turystów. A szkoda, gdyż znajdują się tam przepiękne miasta oraz cuda przyrody, takie jak np. Wodospady Kravica, leżące niespełna kilkanaście kilometrów od granicy z Chorwacją.

 

Godziny otwarcia Wodospadów Kravica

 

Wodospady Kravica

Godziny otwarcia zależą od miesiąca, w którym będziecie chcieli zwiedzić atrakcję. Godziny dostosowane są do tego jak długo jest jasno w ciągu dnia i wyglądają one następująco:

Listopad – Luty: 7:00 – 17:00

Marzec – Kwiecień: 7:00 – 18:00

Maj: 7:00 – 20:00

Czerwiec – Wrzesień: 7:00 – 22:00

 

Zwiedzanie Wodospadów Kravica

Wodospady Kravica wstęp

Wodospady rozciągają się na blisko 100 metrów, a osiągają wysokość do 25 metrów. Jest to ciąg rzeki Trebižat, dopływu Naretwy, która przepływa m.in. przez zabytkowy Mostar. Największą zaletą Wodospadów Kravica jest możliwość kąpieli, choć woda jest bardzo chłodna. Warto przyjść z samego rana, kiedy jeszcze nie ma ogromnych tłumów, później tłok uniemożliwia wygodne zwiedzanie i podziwianie wodospadów. Idąc w stronę Małej Kravicy mijamy pole namiotowe, na którym rozłożenie namiotu kosztuje 10 EUR/noc. Co ciekawe, teren należy do osoby prywatnej, która rano przyjeżdża i wtedy płacimy. Dojście do Małej Kravicy zajmuje ok 10-15 min spaceru przez pole namiotowe, a dalej wzdłuż ścieżki wśród drzew. Cała okolica jest pełna zieleni, a dookoła rosną figi.

 

Ceny biletów do Wodospadów Kravica

Wstęp do Wodospadów Kravica dla osoby dorosłej wynosi 20 BAM ( ok. 43 PLN). Natomiast grupy dzieci i młodzieży między 7, a 18 rokiem życia za bilet zapłacą 5 BAM ( ok. 11 PLN). Maluchy poniżej 7 lat wchodzą na teren wodospadów za darmo.

Opłata za fotografowanie w celach komercyjnych wynosi 50 BAM/godzinę (ok. 120 PLN) , a za cały dzień 250 BAM (ok. 600 PLN)

Opłata za nagrywanie w celach komercyjnych wynosi 100 BAM/godzinę (ok. 240 PLN) , a za cały dzień 500 BAM (ok. 1200 PLN)

Wodospady Kravica to zachwycający pokaz natury, który koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Bośni, czy nawet w Chorwacji.

Bośnia zyskuje na coraz większej popularności, więc wzrost zainteresowania tym miejscem jest nieunikniony. To piękny kraj, który w okolicy oferuje atrakcyjne miasta do zobaczenia jak sławne Medjugorie, Mostar czy Blagaj. Warto wybrać się w te rejony choćby na krótką wycieczkę, aby zaznać wspaniałej gościnności Boszniaków oraz pysznej kuchni.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz