Kiedy jest Jarmark w Dusseldorfie w 2022, kiedy się zaczyna? Jakie daty? - BelSole

Kiedy jest Jarmark w Dusseldorfie w 2022, kiedy się zaczyna? Jakie daty?

Dusseldorf to popularne miasto na zachodzie Niemiec. O ile niektórzy uważają, że jest ono nieatrakcyjne, to w listopadzie zamienia się w bardzo klimatyczne miejsce. Dzieje się to za sprawą bożonarodzeniowego jarmarku, który rozświetla miasto. Kiedy zaczyna się Jarmark Bożonarodzeniowy w Dusseldorfie? Kiedy jest? Mamy daty!

Wybieracie się do Dusseldorfu i chcecie wiedzieć kiedy odbędzie się jarmark świąteczny? Czy zostanie odwołany? Wszystkiego dowiecie się w naszym przewodniku.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Dusseldorfie w 2022 roku?

 

W tym roku jarmark bożonarodzeniowy w Dusseldorfie zacznie się 17 listopada i będzie trwał aż do 30 grudnia 2022 roku, czyli 44 dni. Nawet jeśli nie załapiecie się na grzane wino przed świętami, to wciąż będziecie to mogli zrobić po świętach. W Dusseldorfie jest kilka kiermaszy – wszystkie znajdują się w Starym Mieście. Będziecie mieli okazję skorzystać także z okazji i wybrać się na lodowisko na Corneliusplatz.

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym w Dusseldorfie?

 

Jak na każdym jarmarku, przede wszystkim trzeba spróbować grzanego wina! W Dusseldorfie będziecie mieli okazję spróbować niezwykłego Feuerzangenboleto tradycyjne grzane wino, do którego dodaje się podpalany rumem cukier. Oprócz tego ciekawe przekąski jak jarmuż z metką (Grünkohl mit Mettwurst), czy reńskie puree z marchewką i gałką muszkatołową oraz mielonymi kotlecikami (Rheinische Möhrengemüse mit Frikadellen). Brzmi pysznie. 🙂

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Dusseldorfie jest odwołany?

 

Póki co brak informacji o tym, czy jarmark zostanie odwołany. Najlepiej jest na bieżąco sprawdzać informacje oraz obostrzenia dotyczące pandemii. Jednakże, jesteśmy dobrej myśli, że w tym roku wszystko odbędzie się zgodnie z planem. Polecamy także Jarmark Świąteczny w Monachium, w Berlinie oraz Trewirze.

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Dusseldorfie, gdzie jest parking?

 

Jest kilka parkingów niedaleko Starego Miasta, gdzie można zaparkować auto. Oto kilka z nich: Q-Park Carsch-Haus (Heinrich-Heine-Allee 53), Q Park (Grünstraße 24) albo Parking garage Hagemann GmbH + Co KG (Stresemannstraße 8). Dotrzecie na jarmark także komunikacją publiczną czy taksówką.

Bożonarodzeniowe jarmarki nadają świątecznego klimatu nawet w szarych miastach gdy brakuje śniegu. To też najlepsza okazja do tego, by kupić oryginalne prezenty lub zjeść coś na mieście. Jeśli planujecie zwiedzić więcej jarmarków w Niemczech, to zaglądnijcie do tego w Trewirze.

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz