Kiedy jest się jarmark bożonarodzeniowy w Monachium w 2022 roku? Kiedy się zaczyna? - BelSole

Kiedy jest się jarmark bożonarodzeniowy w Monachium w 2022 roku? Kiedy się zaczyna?

Monachium we wrześniu i w październiku jest pełne turystów, a to wszystko z okazji słynnego Oktoberfestu, czyli święta piwa, odbywającego się na przełomie września i października. Listopad też zaczyna być pełen ludzi, gdy otwiera się świąteczny jarmark!  Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Monachium w 2022? Kiedy się zaczyna i czy się odbędzie? Wybieracie się do Monachium w 2022 roku? Koniecznie przeczytajcie nasz artykuł.

 

Kiedy jest jarmark bożonarodzeniowy w Monachium w 2022 roku?

 

Jarmark świąteczny w Monachium, jest zaplanowany na okres 21 listopada – 24 grudnia na Marienplatz, czyli na Głównym Rynku w mieście. Będzie trwał 34 dni. Dokładne godziny otwarcia w ciągu dnia, jarmarku Dzieciątka Jezus,  nie są jeszcze znane, ale pojawią się wkrótce. Na placu znów znajdziecie blisko 150 stoisk z rękodziełem, ozdobami oraz regionalnymi potrawami. W tym roku, prawdopodobnie też będzie, niezwykle wysoka, kilkudziesięciometrowa choinka.

 

Czego spróbować na jarmarku bożonarodzeniowym w Monachium?

 

Monachium w trakcie jarmarku oferuje całą gamę niemieckich smakołyków. Na pewno znajdziecie kiełbaskę, czy rozgrzewające grzane wino. Koniecznie musicie skosztować tradycyjnego chlebka z suszonymi owocami (Kletznbrot). Dzieciaki będą mieć możliwość skosztowania pysznego gorącej czekolady. W dodatku musicie podejść na Krippelmarkt przed Kościołem św. Michała – jest tam największy w Niemczech targ, na którym kupicie ozdoby do szopek.

 

Czy  jarmark bożonarodzeniowy w Monachium w 2022 roku jest odwołany?

 

Zeszłego roku, w związku z koronawirusem, Monachijski jarmark świąteczny został niespodziewanie odwołany. W tym roku jednak obostrzenia pandemiczne są częściowo zniesione, a więc prawdopodobnie tegoroczny kiermasz nie zostanie odwołany. W razie czego warto również odwiedzić jarmarki świąteczne w Trewirze czy w Berlinie, są równie magiczne!

 

Jarmark bożonarodzeniowy w Monachium, gdzie jest parking?

 

Nie musicie się obawiać, że nie będziecie mieli gdzie zaparkować swoje auto. Monachium dysponuje całkiem pokaźną liczbą miejsc parkingowych blisko centrum, takie jak: Kustermann Kundenparkplatz (Rosental 7), Parkgarage Schrannenhalle (Prälat-Zistl-Straße 3) czy Parkplatz Stadtsparkasse (Maderbräustraße 1). Na spokojnie dojedziecie także komunikacją miejską.

Niemieckie jarmarki świąteczne są jednymi z najpiękniejszych w Europie. Monachium samo w sobie jest wspaniałym miastem, z mnóstwem zabytków, a w czasie świątecznym nabiera rodzinnego klimatu. Nie możecie tego przegapić! 🙂

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz