Kraków - Split, Chorwacja pociąg, rozkład jazdy 2022, ceny, ile kosztują bilety? - BelSole

Kraków – Split, Chorwacja pociąg, rozkład jazdy 2022, ceny, ile kosztują bilety?

Mamy kolejne informacje na temat pociągu, który będzie jechał z Krakowa do Splitu do Chorwacji w 2022 roku. Opowiemy Wam jak wygląda rozkład jazdy pomiędzy Krakowem i Splitem, powiemy ile kosztują bilety na pociąg do Chorwacji oraz przedstawimy ceny.

 

Rozkład jazdy pociąg Kraków – Split w 2022

 

pociąg Kraków Split

Pociągi z Krakowa do Splitu, będą podobno jeździć, aż 3 razy w tygodniu we wtorki, piątki i niedzielę od 15 czerwca 2022 roku do września 2022) – jednak są to DANE NIEOFICJALNE (RJ uzyskał dopiero decyzję o otwartym dostępie. Nie jest zatem wiadomy ani termin rozpoczęcia przewozów, ani rozkład jazdy, ani sezon, w którym połączenie zostanie uruchomione. Umowa podpisana jest, aż do 2026 roku – więc pociągi na Chorwację zagoszczą na dłużej na polskich torach. W jakich godzinach podobno będą jeździć pociągi do Splitu i Chorwacji z Krakowa? 

Trasa Kraków -> Split:

Kraków: 15:30

Katowice: 16:28

Tychy: 16:43

Rybnik: 17:14

Wodzisław Śląski: 17:29

Wiedeń: 20:51

Zagrzeb: 3:30

Rijeka: 8:36

Split: 12:21

Trasa Split -> Kraków:

Split: 15:30

Rijeka: 18:35

Katowice: 16:28

Kraków: 12:12

Jak widzicie podróż potrwa prawie 21 godzin.

 

Ceny biletów na pociąg Kraków – Split w 2022

 

Ile kosztują bilety na pociąg Kraków – Split i Rijeka? W pociągach regiojet na innych trasach, takich jak Praga – Split, oferowane są kuszetki (6 łóżek), wagony sypialniane (3 łóżka)  – oczywiście ceny zależne są od tego jakie miejsce wybierzecie. Za darmo w pociągu dostaje się wodę, śniadanie, gazety, budzenie na życzenie, pościel, kawę oraz wifi. Czy tak będzie w pociągu z Krakowa do Splitu – zobaczymy. Ile będą kosztować bilety Kraków do Splitu w 2022 roku? Nie wiemy tego jeszcze, ale tylko jak będzie ta informacja podana – dodamy ją tutaj. W Czechach na podobnej trasie z Pragi do Splitu ceny wynosiły:

Na trasie do Splitu z Pragi ceny zaczynają się od 166 PLN za miejsce i 200 PLN za przejazd w wagonie sypialnym.

Ceny za przejazd do Rijeki były tańsze o około 50 PLN

 

Ile trwa podróż z Krakowa do Splitu pociągiem

 

Podróż jest długa bo trwa, aż 21 h. Startuje się o 15:30, a w Splicie będziecie o 12:21 – planowo, oczywiście.

Zobacz także:

 

Zdjęcie pociągu zaczerpnięte ze strony https://www.regiojet.com/ – dziękujemy!

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz