Lotnisko Paryż Charles de Gaulle, jak dojechać? Dojazd do centrum z lotniska Charles de Gaulle - BelSole

Lotnisko Paryż Charles de Gaulle, jak dojechać? Dojazd do centrum z lotniska Charles de Gaulle

Przygotowaliśmy dla was przewodnik po transporcie z lotniska Paryż Charles de Gaulle do centrum miasta. Opowiemy jak dostać się do lotniska Paryż Charles de Gaulle z centrum, jak dojechać do głównych dzielnic miasta oraz czy na lotnisko w Paryż Charles de Gaulle jedzie pociąg. Zapraszamy!

Lotnisko Charles de Gaulle dojazd

Lotnisko Charles de Gaulle, nazywane też, Roissy jest głównym portem lotniczym w stolicy Francji. Oczywiście nosi imię francuskiego męża stanu. Znajduje się około 26 kilometrów od centrum Paryża. Dojechać można tam autobusem, pociągiem lub taksówką. Poniżej przedstawimy wady i zalety każdego z tych rozwiązań. Sprawdźcie czy przypadkiem nie lecicie na inne popularne lotnisko w Paryżu, jakim jest lotnisko Beauvais w okolicy.

Z lotniska Charles de Gaulle do centrum Paryża autobusem

Wybierając podróż z lotniska Charles de Gaulle do centrum Paryża autobusem, można skorzystać z transferu lotniskowego zwanego Roissybus.  Kursuje on codziennie, także w święta, z odjazdami co 15-20 minut. Średni czas podróży między lotniskiem Charles de Gaulle a Paryż-Operą (centrum) wynosi 60 minut. Roissybus odjeżdza do centrum Paryża ze wszystkich trzech terminali lotniska Charless De Gaulle. Opłata za przejazd w jedną stronę CDG Lotnisko ↔ Paryż kosztuje 13,70 EUR.
Bilety można kupić u kierowcy lub na dowolnej stacji Metro-RER, w tym na lotnisku.

Zalety:

  • brak przystanków po drodze – autobus jeździ tylko między centrum Paryża a lotniskiem

Wady:

  • popularność – musimy liczyć się z kolejką do zakupu biletów

Z lotniska Paris Charles de Gaulle do centrum Paryża pociągiem

Z lotniska Charles de Gaulle do centrum Paryża łatwo dostać się pociągiem RER B. Pociągi RER to regionalne pociągi ekspresowe, które kursują co 10 minut między lotniskiem Charles de Gaulle a centrum miasta i zatrzymują się na głównych dworcach w Paryżu, w tym Paris Gare du Nord, czyli główny dworzec w mieście. Podróż tym środkiem transportu trwa około 30 minut.

Ważne: lotnisko Charles de Gaulle ma dwie stacje kolejowe: Aéroport Charles de Gaulle 1 (dla terminalu 1 i 3) oraz Aéroport Charles de Gaulle 2 TGV (dla terminalu 2). Obie stacje obsługiwane są przez pociągi TGV i RER B. Pociągi TGV łączą lotnisko z miastami takimi jak Marsylia (4h) czy Lyon (2h). Do Paryża dojedziemy koleją RER. Cena przejazdu to około 10 EUR. Czas przejazdu to około 25 minut.

Zalety:

  • szybki czas przejazdy
  • niska cena

Wady:

  • może być zatłoczony  ze względu na popularność i niską cenę

Z lotniska Charles de Gaulle do centrum Paryża taksówką

Ze względu na niewielką odległość lotniska do centrum Paryża, usługę tę oferuje wiele firm taksówkarskich. Koszt zaczyna sie od 50 EUR a przejazd powinien zająć około 45 minut.

Zalety:

  • szybkość
  • wygoda- bezpośredni dojazd do miejsca docelowego (np. hotelu)

Wady:

  • wysoka cena
  • uzależnienie od korków

Dojazd do Paryża z lotniska Charles de Gaulle, podsumowanie

Analizując możliwe środki transportu z lotniska Charles de Gaulle do centrum Paryża, najlepszą opcją wydaje się autobus transferowy z lotniska. Zapewnia on wygodę i ekonomiczny dojazd do centrum miasta.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz