Loty do Monako. Czy w Monako jest lotnisko?  - BelSole

Loty do Monako. Czy w Monako jest lotnisko? 

Monako to europejski symbol bogactwa i luksusu, co sprawia, że każdego roku to niewielkie księstwo odwiedza miliony turystów. Wielu z nich zadaje sobie następujące pytanie – czy w Monako jest lotnisko. Odpowiedź znajdziecie w naszym materiale. Czytajcie dalej, jeśli chcecie wiedzieć, jak najłatwiej dostać się do Monako oraz czy istnieją bezpośrednie loty do Monako.

Czy w Monako jest lotnisko? Loty do Monako – czy istnieją? 

Na sam początek odpowiedzmy na fundamentalne dla tego zagadnienia pytanie – czy w Monako jest lotnisko? Odpowiedź na to pytanie jest przecząca. Monako jest jednym z zaledwie 5 państw, które nie dysponują terminalem lotniczym. Przyczyna tego stanu rzeczy jest uderzająco prosta – to niewielkie księstwo ma po prostu zbyt małą powierzchnię, by mogło tam powstać lotnisko… a przynajmniej takie, obsługujące połączenia międzynarodowe. 

Warto tu wspomnieć, że w dzielnicy Fontvieille znajduje się heliport, a więc lotnisko przeznaczone dla śmigłowców, z którego wyruszają różnego rodzaju loty wycieczkowe. W pewnym sensie można więc powiedzieć, że w Monako jest lotnisko, ale na pewno nie takie, które umożliwia bezpośredni lot z Polski. Loty do Monako nie mają więc miejsca. W tym miejscu z pewnością pojawi się pytanie, jak najszybciej dostać się do Monako. Już wyjaśniamy. 

 

Jak dostać się do Monako? 

Udzieliliśmy już przeczącej odpowiedzi na pytanie, czy w Monako jest lotnisko. Nie oznacza to jednak, że dotarcie do księstwa jest bardzo skomplikowane. 

Najprostsza metoda zakłada lot do Nicei, skąd można dostać się do Monako na kilka sposobów. Jak dojechać do Monako z lotniska w Nicei? Już odpowiadamy. 

  • Z terminalu II lotniska kursuje sieć autobusowa Nice AirportXpress 80. Koszt biletu to 19 euro, a podróż trwa około 50 minut. 
  • Możesz również dostać się do centrum Nicei, skąd znajdziesz dodatkowe połączenia do Monako. Przykładowo, koszt biletu do Monako ze stacji Gare de NiceRiquier wynosi zazwyczaj około 5 euro, a podróż, w zależności od relacji, trwa od 14 do 20 minut. 
  • Prosto z lotniska możesz też udać się do Starego Portu w Nicei, skąd do Monako kursują autobusy linii 607. Bilet kosztuje 2,50 euro. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz