Ile kosztuje zwiedzanie muzeum Ferrari w Modenie? Cena biletów wstępu

Ile kosztuje zwiedzanie muzeum Ferrari w Modenie? Cena biletów wstępu

Ferrari to jedna z najlepiej znanych włoskich marek. Nie każdy może pozwolić sobie na flagowe produkty firmy z Maranello ale prawie każdy może odwiedzić muzea marki. Jedno z nich, Museo Casa Enzo Ferrari znane też jako Museo Enzo Ferrari, znajduje się w Modenie. Wielu turystów zastanawia się ile kosztuje zwiedzanie muzeum Enzo Ferrariego. Ile trzeba zapłacić za wstęp? Jaka jest jego cena?

Fani producenta z Maranello mają możliwość zwiedzania aż dwóch muzeów Ferrari. Dziś zajmujemy się tym znajdującym się w Modenie. W budynkach warsztatu należącego do ojca Enza Ferrariego przy via Paolo Ferrari 85 w Modenie mieści się muzeum w którym zobaczymy kultowe auta jak Ferrari La Ferrari, Ferrari Enzo, Ferrari F40, F50, 250LM czy 288 GTO, a także „mniej” ekscytujące modele jak FF czy Roma., auta wyścigowe w tym również bolidy F1, a także produkty Alfa Romeo i Maserati.

Ile kosztuje zwiedzanie muzeum Ferrari w Modenie? To zależy. Jeśli chcemy wybrać się wyłącznie do jednego z muzeów słynnego producenta to koszt wstępu wynosi 17 EUR za bilet normalny, 15 EUR za bilet emerycki (powyżej 65. roku życia), 15 EUR za bilet studencki i 7 EUR dla osób poniżej 19. roku życia.

Dla najbardziej oddanych fanów firmy z czarnym koniem w logo przygotowany jest pakiet biletów na zwiedzanie muzeum w Modenie oraz muzeum w Maranello, których zakup opłaca się zdecydowanie bardziej. Cena biletu do obydwu muzeów to 24 EUR za bilet normalny, 10 EUR za bilet dla osób poniżej 19. roku życia. Warunkiem skorzystania z oferty jest konieczność odwiedzenia obydwu muzeów w odstępie maksymalnie 48 godzin.

Zakup biletów do muzeum Ferrari w Modenie możliwy jest za pomocą oficjalnej strony internetowej, a także w kasach muzeów w godzinach otwarcia. W sezonie ostatnie wejście możliwe jest o 18:15, poza sezonem (od października do marca) o 17:15.

Ceny zwiedzania muzeum Enzo Ferrari w Modenie o których piszemy wyżej pochodzą z cennika na 2022 rok. Jeśli macie zamiar wybrać się na zwiedzanie w dużo późniejszym terminie to koniecznie sprawdźcie czy cennik jest aktualny na oficjalnej stronie producenta.

 

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz