Muzeum Historii Naturalnej Berlin, cennik. Ceny biletów w 2023 i 2024 - BelSole

Muzeum Historii Naturalnej Berlin, cennik. Ceny biletów w 2023 i 2024

Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie (lub Muzeum Naturalne) to jedno z najpopularniejszych wśród Polaków muzeum w Berlinie. Nie zaskakuje to nas, ze względu na to jakie okazy tam możecie znaleźć. Mamy dla Was za to informację, jaki jest cennik w Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie, ile kosztują bilety do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie oraz jakie są ceny wejścia. Zapraszamy!

Spis treści:

  • Cennik biletów do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie
  • Gdzie kupić bilety do Muzeum Naturalnego w Berlinie?
  • Tańsze wejście do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie
  • Darmowe bilety do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie

Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie, czyli Museum für Naturkunde, jest jednym z najlepszych muzeów w Berlinie i najważniejszych tego typu placówek na świecie. Jego kolekcja obejmuje ponad 26 milionów okazów, w tym zbiory skamieniałości dinozaurów, minerałów i meteorytów. Jedną z głównych atrakcji muzeum jest szkielet największego znanego dinozaura z zachowanym stojącym szkieletem – Brachiozaura. Muzeum słynie również ze swojej imponującej ekspozycji dotyczącej kosmosu oraz badań nad ewolucją gatunków.

Cennik biletów do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie

Ile kosztuje bilet do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie? Oto aktualne ceny biletów w 2023 i 2024 roku do tego Muzeum w Berlinie:

Typ biletu Cena biletu
Bilet normalny 11 EUR
Bilet ulgowy (dzieci do 15 rż, uczniowie do 16 rż, studenci, emeryci) 5 EUR
Bilet darmowy (dzieci do 6 rż) 0 EUR
Bilet rodzinny 2 (dorośli) + 3 (dzieci) 18 EUR
Bilet rodzinny 1 (dorosły) + 2 (dzieci) 12 EUR

Jeśli więc zastanawiacie się nadal ile kosztuje bilet i wejście do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie to zazwyczaj bilet kosztuje 11 EUR dla osoby dorosłej oraz 5 lub 0 EUR dla dziecka.

Gdzie kupić bilety do Muzeum Naturalnego w Berlinie?

Najlepiej zrobić to z wyprzedzeniem online na stronie https://ticketshop.museumfuernaturkunde.berlin/. Bilety oczywiście możecie też kupić na miejscu w kasie.

Tańsze wejście do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie

Może nie za darmo, ale da się wejść do tego muzeum taniej niż w oficjalnym cenniku. Niektóre z kart ze zniżkami oferują zniżkę na bilet do Muzeum Naturalnego w Berlinie. Przykładem jest Berlin Welcome Card (37% zniżki) https://www.berlin-welcomecard.de/en

Darmowe wejście do Muzeum Historii Naturalnej w Berlinie

Muzeum oferuje także darmowe bilety na zwiedzanie w konkretne dni. Dla przykładu 3 i 4 listopada 2023 wejście jest darmowe ze względu na Berliński Tydzień Nauki. Okazję darmowego wejścia do tego muzeum sprawdzicie na stronie muzeum: https://ticketshop.museumfuernaturkunde.berlin

Dodatkowo każda pierwsza niedziela miesiąca jest Niedzielą Muzeów w Berlinie. Informacje znajdziecie tutaj: https://www.museumssonntag.berlin/de. Według nas, byłoby miło gdyby podobnie do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie wejścia były darmowe cały rok.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz