Na ile dni Walencja? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Walencji? - BelSole

Na ile dni Walencja? 1 dzień, 2 dni czy weekend w Walencji?

Jeśli planujecie wakacje lub wycieczkę do Walencji, zastanawia Was pewnie ile dni trzeba poświęcić na zwiedzanie Walencji. Czy 1 dzień, 2 dni czy może 3 dni na Walencję to dobry pomysł? Na ile lecieć do Walencji? Zobaczcie.

Każdy turysta jest oczywiście inny i ma inne tempo zwiedzania, postaramy się Wam opisać w ile dni możecie zwiedzić Walencję i na ile dni lecieć. 1 dzień może być wyzwaniem, ale bez obaw – i tyle czasu może wystarczyć na zwiedzanie tego pięknego hiszpańskiego miasta. Na początek parę wskazówek:

  • W Walencji nie potrzebujecie samochodu by bez problemu poruszać się po Walencji.
  • Jeśli chcecie oszczędzić czas, lepiej zarezerwować wejściówki do Muzeów wcześniej.
  • Możecie też zakupić Valencia Tourist Card, żeby oszczędzić czas na podróży oraz na biletach do muzeum. Jednak sam spacer po Walencji jest tak urokliwy, że ciężko z niego zrezygnować.

 

Walencja w 1 dzień

 

1 dzień Walencja

Kółko po najważniejszych atrakcjach Walencji w samym centrum, nie zajmie Wam wiele czasu – wystarczy 90 min spaceru by przejść w pobliżu takich atrakcji jak: La Lonja de Seda, Plaza de la Virgen, Mercado Central, Palacio del Marqués de Dos Aguas, Iglesia de San Nicolás de Bari y San Pedro Mártir de València, Torres de Serranos oraz Catedral de València.

Oczywiście mówimy tylko o przejściu pomiędzy tymi atrakcjami bez wejścia do środka. Możecie doliczyć kolejną godzinę spaceru by przejść się do Ciudad de las Artes y las Ciencias i dzielnicy z nowoczesnymi dziełami architektury zaraz blisko Parku okalającego centrum Walencji.

 

Walencja w 2 dni

 

2 dni Walencja

Mając dwa dni na Walencję możecie zobaczyć już na prawdę sporo – będziecie mieć więcej czasu na przykład na wejście do niektórych z atrakcji. Możecie przejść się także walenckimi plantami po Ogrodach Turii – czyli parku w dawnym korycie rzeki Turia. Możecie też iść na plażę w Walencji i odpocząć w blasku słońca nad Morzem Śródziemnym. Oczywiście dużo czasu należy spędzić także na eksplorowaniu walenckiej kuchnii!

 

Walencja w 3 dni

 

3 dni Walencja

Jak zaplanować weekend w Walencji? Prócz wymienionych powyżej atrakcji, możecie wybrać się też do jednej z pobliskich urokliwych miejscowości. Pobliskiej miejscowości Requena, znajduje się ona 70 km od centrum Walencji czy do leżącego na północ o 36 km Sagunto.

W 3 dni w Walencji będziecie mieć też więcej czasu na spacery po Walencji i jej Ciutat Vella czy Eixample.

 

Ile dni na Walencję?

 

Walencja to bogate w atrakcje miasto, jeśli jednak niestety macie ograniczony czas w Walencji to możecie spróbować zobaczyć większość najciekawszych miejsc w 2 lub 3 dni. To powinna być optymalna liczba dni na Walencję, jednak jest małe ale, otóż jeśli postanowicie spędzić w Walencji 5 dni lub 7 dni to również będziecie mieć co zwiedzać. Do tego wszystkiego blisko Walencji znajdziecie piękne plaże, a także małe urokliwe miasteczka – innymi słowy i w dwa tygodnie w Walencji jest co robić!

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz