Na jakim półwyspie leży Rzym, gdzie leży? - BelSole

Na jakim półwyspie leży Rzym, gdzie leży?

To gdzie leży Rzym oraz na jakim półwyspie Rzym leży, dowiecie się z tego interesującego artykułu o położeniu Rzymu oraz jego koordynatach i miejscu na półwyspie, właśnie, na jakim półwyspie leży Rzym?

To założone 2700 lat temu miasto, stolica Włoch, mająca 3 mln ludności, ma ponad 1,285 km2 i jest umiejscowiona na jednym z półwyspów w Europie, tym samym gdzie leżą Włochy.

Gdzie leży Rzym?

Jego koordynaty to mniej więcej: 41°53′N 12°30′E, jest to mniej więcej połowa Włoch na wysokość – środek półwyspu apenińskiego. Rzym sięga prawie, bo nie do końca – Morza Śródziemnego blisko miasteczka Fiumicino, traktowanego jako przedmieścia Rzymu.

Rzym leży także przy wielu włoskich autostradach i połączeniach kolejowych z wieloma dużymi włoskimi miastami, takimi jak Neapol czy Mediolan.

Rzym leży także nad rzeką Tybr, odchodzącą do Morza Śródziemnego oraz na 7 wzgórzach: Awentyn, Palatyn, Kwiryntał, Wiminał, Celius, Eskwilin i oczywiście Kapitol.

 

Na jakim półwyspie leży Rzym

Nie będziemy Was bardzo długo trzymać w niepewności i odpowiemy. gdzie i na jakim półwyspie leży Rzym. Rzym leży na półwyspie apenińskim. Półwysep apeniński znajdziecie na południu Europy, leżą na nim Włochy.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz