Czy Rzym jest otwarty? Czy jest w czerwonej strefie? - BelSole

Czy Rzym jest otwarty? Czy jest w czerwonej strefie?

Planujecie wyjazd do Rzymu i nie znaleźliście informacji czy Rzym jest otwarty ze względu na obostrzenia? Czy jest w czerwonej strefie? Odpowiemy Wam jak wygląda to teraz na przełomie końca 2021 i początku 2022.

Czy można lecieć do Rzymu?

Póki co, pod koniec roku i w 2022, władze wstrzymują się przed zamykaniem Rzymu oraz utrudniają tylko w pewien sposób wjazd i wlot do Rzymu. Czy Rzym jest otwarty? Tak, na ogół tak – musicie jednak teraz do 31 stycznia 2022 poddać się testowi na koronawirusa jeśli macie Green Pass czy Super Green Pass. Osoby, które nie są szczepione muszę też mieć zrobiony test oraz poddać się kwarantannie, dla tych osób na parę dni Rzym będzie jednak zamknięty.

Czy Rzym jest w strefie czerwonej?

Oczywiście zdajecie sobie sprawę z tego, że we Włoszech są strefy: biała, żółta, pomarańczowa i czerwona. Najgorsza z nich, znaczącą prawie tyle co lockdown jest oczywiście czerwona. Na ten moment jednak (16.12.21) Rzym nie jest w strefie czerwonej i spokojnie możecie korzystać z uroku tego pięknego miasta i na przykład iść na zakupy w Rzymie.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz