9 najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Austrii w 2023. Najładniejsze targi i kiermasze! - BelSole

9 najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Austrii w 2023. Najładniejsze targi i kiermasze!

Z czego słynie Austria? Z nart, z Wiednia, ze sztuki? Oczywiście, ale także z Jarmarków Bożonarodzeniowych! W Austrii podobnie jak w Niemczech jest pełno targów świątecznych. My wybraliśmy dla Was te najpiękniejsze i najlepsze jarmarki bożonarodzeniowe w Austrii w 2023. Opowiemy gdzie są jarmarki w Austrii i od kiedy są otwarte jarmarki bożonarodzeniowe w Austrii.

To piękne zdjęcie w topie zrobił: Christof Lackner w Innsbrucku. 

Jarmark Bożonarodzeniowe w Austrii, historia

 

najlepsze jarmarki bozonarodzeniowe w wiedniu

Historia jarmarków świątecznych w Austrii sięga średniowiecza, kiedy to handlowcy i rzemieślnicy gromadzili się na placach miast, aby sprzedawać swoje towary w okresie adwentu. Była to ostatnia okazja nie tylko do zakupu prezentów i artykułów niezbędnych do świętowania Bożego Narodzenia, ale także do spotkań towarzyskich. Wraz z upływem czasu, jarmarki stały się bardziej zróżnicowane i kolorowe, oferując szeroki wybór rękodzieła, jedzenia i rozrywki. Współczesne austriackie jarmarki Bożonarodzeniowe są reprezentacyjnymi kontynuatorami tej długiej tradycji, przyciągając co roku tysiące odwiedzających swoją atmosferą pełną radości i ciepła.

  • Najstarszym jarmarkiem grudniowym jest ten w Wiedniu, otwarto go w 1296 roku! Pierwszy 
  • Przed jarmarkami bożonarodzeniowymi, były tak zwane jarmarki grudniowe.
  • Jarmarki Bożonarodzeniowe w Austrii w przeciwieństwie do tych w Niemczech, otwarte są dłużej – nawet do 7 stycznia 2024.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Salzburgu

 

Salzburg

Jarmark bożonarodzeniowy w Salzburgu to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Austrii, jego korzenie sięgają XV wieku. W samym sercu miasta, na placu przed katedrą, znajdują się stoiska, na których sprzedawane są tradycyjne austriackie ozdoby, prezenty, rękodzieło, a także jedzenie i picie. Jarmark wzbogacony jest o liczne koncerty kolęd, spektakle dla dzieci, a całość dopełnia, przepięknie ozdobiona choinka. Od 27 grudnia 2023 będzie tutaj targ sylwestrowy!

Jarmark Bożonardzeniowy w Grazu zaczyna się 23 listopada 2023 i trwa do 01 stycznia 2024. Adres: Domplatz 1, 5020 Salzburg

Strona www: https://christkindlmarkt.co.at/

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Innsbrucku

 

jarmark bozonarodzeniowy innsbruck
Fot. Daniel Zangerl, zdjęcie Marktplatz

Jarmark Bożonarodzeniowy w Innsbrucku to jedno z najbardziej malowniczych wydarzeń świątecznych w Austrii. Tysiące lamp tworzą szczególną atmosferę, a kolorowe stragany pełne są świątecznych wyrobów, takich jak świeczniki, prezenty ręcznie robione i tradycyjne austriackie wypieki. Świąteczna muzyka, szczególnie przepiękne alpejskie kolędy, stanowią tło dla tego magicznego wydarzenia, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Główne jarmarki bożonarodzeniowe odbywają się na Marktplatz oraz na Altstadt.

Jarmark Bożonardzeniowy w Innsbrucku zaczyna się 15 listopada 2023, a kończy 23 grudnia 2023. Adres: Herzog-Friedrich-Straße 15, 6020 Innsbruck oraz Marktplatz Innsbruck.

Strona www: https://www.christkindlmarkt.cc/de/m%C3%A4rkte/altstadt/35-0.html

Strona www: https://www.christkindlmarkt.cc/de/m%C3%A4rkte/marktplatz/36-0.html

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu

 

jarmark bozonarodzeniowy ratusz wieden
Jarmark Bożonarodzeniowy pod Ratuszem w Wiedniu

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Wiedniu to jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu świątecznego w stolicy Austrii. Jest ich tutaj sporo (bo podobno około 17) i idąc przez centrum ciężko nie trafić na jakąś perełkę. W końcu to Wiedeń jest kolebką jarmarków grudniowych na świecie, pierwsze tego typu wydarzenie miało miejsce tutaj w 1296 roku. Te w Wiedniu są też zdecydowanie najpopularniejszymi targami świątecznymi w Austrii, co roku wydarzenia te odwiedza ponad 3 000 000 osób. 

Jako, że Jarmarków Bożonarodzeniowych w Wiedniu jest sporo, mamy  dla nich oddzielny artykuł (Jarmarki Bożonarodzeniowe Wiedeń) znajdziecie tutaj daty, kiedy są otwarte Jarmarki w Wiedniu i ich mapkę na tle miasta.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Klagenfurcie

 

jarmark bożonarodzeniowy Klagenfurt

Jarmark Bożonarodzeniowy w Klagenfurcie to jedna z największych atrakcji zimowych w tym austriackim mieście. Przytulne drewniane budki pełne są rękodzieł, świątecznych dekoracji i lokalnych przysmaków, tworząc prawdziwą świąteczną atmosferę. Dodatkowo, świąteczne atrakcje takie jak koncerty kolęd i spektakle dla dzieci sprawiają, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści, z radością odwiedzają jarmark każdego roku.

Jarmark bożonarodzeniowy w Klagenfurcie trwa od 18 listopada 2023 do 24 grudnia 2023, adres: Neuer Platz, Klagenfurt oraz Domplatz, Klagenfurt

Strona www: https://www.visitklagenfurt.at/de/essen-und-trinken/maerkte/adventmarkt/

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Steyr

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Steyr to prawdziwe świąteczne doświadczenie w tym malowniczym austriackim mieście niedaleko na południe od miasta Linz. Urzekające stoiska z tradycyjnymi prezentami, rękodziełami i smakołykami tworzą atmosferę pełną radości i spokoju. Tłumy mieszkańców i turystów gromadzą się, aby doświadczyć magii świąt, podziwiając piękno miejsca, słuchając świątecznej muzyki i ciesząc się rozgrzewającymi napojami na Stadtplatz w centrum tego małego miasta.

Jarmark bożonarodzeniowy w Steyr otwarty jest od 17 listopada do 23 grudnia 2023 r. Adres: Stadtplatz w Steyr.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Villach

 

jarmark bozonarodzeniowy villach
Zródło: https://www.villacheradvent.at/rund-um-den-villacher-advent/

Jarmark Bożonarodzeniowy w Villach to jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu zimowego w tym austriackim mieście. Stare Miasto przemienia się w świąteczny raj, z rękodziełami, tradycyjnym jedzeniem i pięknymi dekoracjami na każdym rogu. Villacher Christkindl w 2023 znajdziecie zaraz obok Stadthauptpfarrkirche St. Jakob, Oberer Kirchenpl. 9, 9500 Villach.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Villach w 2023 potrwa od 17 listopada, aż do 31 grudnia 2023 od środy do niedzieli od 13:00 do 21:00.

Strona wydarzenia: https://www.villacheradvent.at/rund-um-den-villacher-advent/

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Grazu

 

Graz

Jarmark bożonarodzeniowy w Graz to jedne z największych atrakcji okresu świątecznego w tym austriackim mieście. Znajdziecie tutaj wiele kiermaszów, w tym przy Hauptplatz, Franziskanerplatz czy Tummelplatz. Główny plac Hauptplatz przekształca się w świąteczną wioskę, gdzie można kupić tradycyjne austriackie wyroby, ozdoby świąteczne, a także spróbować lokalnych przysmaków. Organizowane są tam również koncerty muzyczne i występy artystów ulicznych, które nadają całości wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Jarmark Bożonardzeniowy w Grazu zaczyna się 18 listopada 2023 a kończy 24 grudnia 2023. Adres: Hauptplatz 1, 8010 Graz

Strona www: https://www.graztourismus.at/de/veranstaltungen/veranstaltungskalender/christkindlmarkt-im-franziskanerviertel_evt_2285

 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Hallstatt

 

jarmark bożonarodzeniowy Hallstatt

Jarmark Bożonarodzeniowy w Hallstatt to niezwykle malownicze wydarzenie, które odbywa się w jednym z najbardziej urokliwych miasteczek Austrii. Wąskie uliczki miasta są wypełnione stoiskami, na których można znaleźć ręcznie wykonane ozdoby, lokalne przysmaki i tradycyjne rękodzieło. Świecące lampki, zapach grzanego wina i dźwięki kolęd sprawiają, że bożonarodzeniowy nastrój jest tutaj naprawdę intensywny. UWAGA JEDNAK, Jarmark ten trwa tylko jeden dzień 8 grudnia 2023 od 10:00 rano do 18:30.

Adres: Marktplatz, 4830 Hallstatt

Jarmark Bożonarodzeniowy w Linzu

 

jarmark bozonarodzeniowy linz
Źródło: https://christkindlmarkt-linz.at/christkindlmarkt-linz

Jarmark Bożonarodzeniowy w Linzu to jedno z największych tego typu wydarzeń w Austrii, które corocznie przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. W zasadzie mowa o trzech jarmarkach, przy rynku głównym, przy katedrze i w Volksgarten. Centrum miasta zamienia się w świąteczne królestwo pełne błyszczących dekoracji, kolorowych stoisk z prezentami, rękodziełami i smakołykami. W Linz odbywa się też Magia Lodu, wydarzenie gdzie rzeźbiarze tworzą dzieła sztuki z brył lodowych.

Jarmark bożonarodzeniowy w Linzu trwa od 18 listopada do 24 grudnia 2023

Strona wydarzenia: https://christkindlmarkt-linz.at/

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Austrii

Jak widzicie na święta w Austrii nie będziecie się nudzić, fani świątecznych klimatów będą mogli wybrać najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Austrii czy do w Wiedniu, Klagenfurcie czy małym Steyr. Zapraszamy Was na Święta do Austrii!

To piękne zdjęcie w topie zrobił: Christof Lackner.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz