Najlepszy czas? 5 powodów. Pogoda Malta, wrzesień, październik i listopad - BelSole

Najlepszy czas? 5 powodów. Pogoda Malta, wrzesień, październik i listopad

W tym artykule nie tylko odpowiemy na pytanie czy na Malcie jest ciepło jesienią we wrześniu, październiku i listopadzie, ale i powiemy dlaczego właśnie wtedy warto na Maltę lecieć. Dowiecie się jaka jest temperatura na Malcie jesienią i co robić – to idealny okres na spóźnione wakacje! Zapraszamy!

Pogodę na Malcie jesienią znajdziecie poniżej w artykule, jednak zerknijcie tylko dlaczego akurat jesienią warto lecieć na Maltę.

 

Mniej turystów na Malcie

 

Marina Malta
Spokój w marinie na Malcie w Marsaxlokk

Jeśli nie lubicie tłumów oraz przepychania się przez uliczki Valletty polecamy wybrać się na Maltę właśnie jesienią – zwłaszcza w październiku i w listopadzie. Turystów będzie zdecydowanie mniej niż na przykład w sierpniu kiedy to na Maltę spływają także Włosi. Do tego wszystkiego, sezon dalej na Malcie trwa – więc najważniejsze atrakcje i miejsca nadal będą otwarte w pełni. Malta bez tłumów? Wybierzcie jesień!

 

Plażowanie na Malcie jesienią

 

św Jerzy Malta plaża

Czy we wrześniu, październiku i listopadzie można iść na plażę na Malcie? Tak! O ile wrzesień jest oczywisty i plażowanie będzie bardzo przyjemne, tak październik (jego koniec) już może być pod znakiem zapytania. Jednak spokojnie jeszcze w listopadzie można iść na plażę i się wykąpać w morzu! Będąc 1 listopada na Malcie dalej widzieliśmy pełno plażowiczów – oczywiście plażowanie w chłodniejszym morzu i w niższej temperaturze jest trochę krótsze.

Zobacz Top 11: Najlepsze plaże na Malcie, wskazówki i porady

 

Czas zbiorów i czas wina

 

Jeśli lubicie wino, to zbiory winorośli zaczynają się właśnie w okolicach początku września!  Możecie być świadkiem tego ciekawego wydarzenia. Produkcja wina na Malcie sięga ponad dwóch tysięcy lat wstecz, do czasów Fenicjan. Możecie także odwiedzić Festiwal Wina i Sera w Qormi, który odbędzie się 9 września 2023. Zapraszamy – dowiecie się jak i jakie wino produkuje się na Malcie.

 

Tanie wakacje na Malcie

 

Malta ceny jesien
Ceny Kinnie na Malcie 🙂

Mniejsze tłumy to też niższe ceny wakacji i noclegów. Dlatego warto lecieć na Maltę jesienią także ze względów ekonomicznych – wiemy jak w nasze portfele uderzyła inflacja. Jeśli chodzi o ceny noclegów na Malcie jesienią macie tutaj informacje ile kosztują hotele na Malcie. Na oko policzyliśmy, że jest to nawet 30-50% taniej niż w sezonie w niektórych obiektach.

 

Pogoda na Malcie jesienią

 

Pogoda na Malcie jesienią

Tutaj mamy dla Was i dobre i złe wieści. Jeśli chodzi o temperatury na Malcie we wrześniu nie będziecie zawiedzeni, jest niewiele chłodniej niż pod koniec wakacji. Jeśli chodzi o listopad, to jeden z najbardziej deszczowych miesięcy – jednak nadal jest ciepło i zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Oto jak wygląda pogoda i Malta we: wrześniu, październiku i listopadzie.

 

Malta pogoda wrzesień

 

Malta pogoda wrzesień

Czy we wrześniu na Malcie jest ciepło? We wrześniu na Malcie jest bardzo ciepło! Słupki rtęci pokazują od 27 do 30 stopni Celsjusza. Pada niewiele. Nocą temperatura spada do około 20-22 stopni powyżej zera.

 

Malta pogoda październik

 

Malta pogoda październik

Czy w październiku na Malcie jest ciepło? Jest niewiele chłodniej niż we wrześniu – temperatury wynoszą od 23 do 28 stopni Celsjusza. Oczywiście im wcześniej w październiku polecicie, tym będzie cieplej. Pada trochę więcej niż we wrześniu, pod koniec miesiąca może padać częściej.

 

Malta pogoda listopad

 

Malta pogoda listopad

Czy na Malcie w listopadzie jest ciepło? Tak, początek miesiąca może Wam zaoferować nawet 22 stopnie Celsjusza. Pod koniec miesiąca możecie liczyć na temperatury pod 20 stopni powyżej zera. Czy pada na Malcie w listopadzie? Tak, niestety jest to jeden z bardziej deszczowych miesięcy.

Zobaczcie także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz