Top 5 powodów na zimę! Malta i pogoda na grudzień 2023, styczeń i luty 2024 - BelSole

Top 5 powodów na zimę! Malta i pogoda na grudzień 2023, styczeń i luty 2024

Chcecie wybrać się na Maltę w zimie 2023/2024? Jaka jest wtedy pogoda i temperatura na Malcie? Jaka jest temperatura wody? Czy można się kąpać? Czy jest ciepło w grudniu 2023, styczniu i lutym 2024? Na te wszystkie pytania odpowiemy w poniższym zestawieniu najważniejszych powodów dlaczego warto lecieć na Maltę w grudniu, styczniu i lutym. Zima na Malcie jest na prawdę przyjemna!

  • Z dostępnych nam danych, możemy stwierdzić, że zima 2023 i 2024 na Malcie będzie łagodna! Pogoda poniżej.
  • Mniejsze tłumy będą w styczniu i lutym. Widzieliśmy to na własne oczy 🙂 
  • W wybrane dni, da się nawet kąpać na Malcie w grudniu. My byliśmy świadkami plażowiczów nawet w lutym. 

 

Łagodna temperatura na Malcie

zima na malcie

Malta to jedna z najbardziej wysuniętych na południe wysp Unii Europejskiej. Dzięki temu temperatura na Malcie w zimie jest bardzo przyjemna i nie przypomina tej z Polski. Słupek rtęci może pokazywać nawet temperatury powyżej 20 stopni. Najcieplejszy jest początek grudnia. W styczniu oraz lutym – temperatura może sięgać NAWET 19-20 stopni. Normalne będą oscylować wokół 15. Oczywiście noce mogą być chłodne, więc weźcie ze sobą kurtki! Zobaczcie także jak w tym samym okresie wygląda pogoda na leżącej niedaleko Sycylii.

Czy na Malcie pada śnieg?

Nie, bardzo rzadko – odnotowano dosłownie parę opadów przez ostatnie 200 lat. Ostatni raz(nieoficjalnie) w 2014, 31 grudnia.

Mniejsze tłumy

Liczba turystów w grudniu, styczniu i lutym spada ponad dwukrotnie w porównaniu do szczytu sezonu. Z 350.000 do 150.000 miesięcznie. Może oczywiście być chłodno, ale wciąż będzie cieplej niż w Polsce. Dlatego jeśli nie lubicie tłumów, zapraszamy na Maltę na przełomie 2023/2024.

 

Tania wycieczka na Maltę?

malta tania wycieczka

Mniejsze tłumy wiążą się także z niższą ceną za nocleg oraz za loty. Specjalnie dla Was znaleźliśmy przykład willi na wschodnim brzegu wyspy – ta 7-osobowa nieruchomość jest ośmiokrotnie droższa w sezonie niż poza sezonem(od grudnia) z 21.000 PLN do 2.500 PLN za tydzień. Dodajmy do tego ostatnie promocje Ryanair w związku z pandemią i bilety mogą kosztować koło 100 PLN za osobę w dwie strony. Zobaczcie też co koniecznie trzeba kupić na Malcie.

 

Święta Bożego Narodzenia na Malcie

świeta na Malcie

Jeśli uwielbiacie iluminacje świąteczne polecamy Wam lecieć na Maltę w grudniu. Valletta w tym okresie jest pięknie przyozdobiona a na całej wyspie spotkać możecie mnóstwo jarmarków, szopek świątecznych i innych okolicznościowych imprez. Maltańczycy umiłowali sobie Szopki Bożonarodzeniowe – polecamy Wam odwiedzić specjalne wystawy 'presepju’ porównywalne do tych z Neapolu.

Może zostaniecie na wigilię na Malcie? Czeka na was mnóstwo smakołyków z tego wielokulturowego tygla gastronomicznego: Ostra Zupa Kasztanowo-Kakaowa – Imbuljuta Tal-Qastan, Ciastka z miodem lub melasą – Qagħaq tal-Għasel czy słynny rosół maltański.

 

Aktywności na Malcie w zimie

malta zima atrakcje

Co robić na Malcie w zimie? Nie zapominajcie, że całe stare centrum Valletty to jedno wielkie muzeum. Bilety do większości atrakcji są dzięki niższemu sezonowi tańsze a kolejki są krótsze. Innym pomysłem na spędzenie czasu są piesze wycieczki po pięknych rejonach wyspy, nurkowanie czy uprawianie innych sportów wodnych. 

Grudzień 2023 na Malcie

Grudzień na Malcie
Grudzień na Malcie

Czy warto lecieć na Maltę w grudniu 2023? Jak wygląda pogoda na Malcie w grudniu 2023? Najcieplejszy miesiąc z wymienionych przez nas w tym tekście, jeśli będziecie mieć szczęście to i na początku grudnia będziecie mogli iść na plażę na Malcie. Temperatury w grudniu 2023 na Malcie mogą wskazywać nawet powyżej 21 stopni. Regularnie będziecie mogli odczuwać temperatury w okolicach 19 stopni Celsjusza. Prognozy wskazują na około 10 dni z deszczem na Malcie w grudniu, jednak pamiętajcie – że deszcz na wyspie, może potrwać tylko chwilę.

 

Pogoda w styczniu 2024 na Malcie

malta styczeń

Aktualne prognozy pogody na Maltę w styczniu 2024 wskazują, że temperatura będzie wynosić około 18 stopni na początku stycznia na Malcie i mniej więcej 15 stopni pod koniec miesiąca. Nocą temperatura spadnie do 10 stopni Celsjusza – polecamy wziąć ciepłe kurtki! Parasol się także przyda.

 

Temperatura na Malcie 2024 w lutym

Temperatury na Malcie w lutym 2024 są według aktualnych prognoz bardzo stabilne i wynoszą mniej więcej 14 do 17 stopni Celsjusza w dzień i około 10 do 11 stopni powyżej zera w nocy. Czy warto więc lecieć na Maltę w lutym? Oczywiście, porównajcie sobie lutową pogodę na wyspie i w Polsce 🙂 

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz