Malta jest droga czy tania? Ceny na Malcie 2023 Aktualne maj, czerwiec - BelSole

Malta jest droga czy tania? Ceny na Malcie 2023 Aktualne maj, czerwiec

Rok za rokiem mija, a jak mają się ceny na Malcie w 2023? Czy jest drogo na Malcie, czy może tanio? Odpowiemy Wam, czy Malta jest drogim krajem, ile kosztują wakacje na Malcie w 2023, ile nocleg i jakie są ceny w restauracjach na Malcie w 2023  a jakie w sklepach. Zapraszamy! (Aktualizacja maj / czerwiec 2023)

Planowanie wycieczki na Maltę w 2023 roku to niełatwe zadanie, ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jednak postaramy się Wam pomóc z przygotowaniem pewnych wstępnych założeń i planów. Zaczniemy od cen hoteli na Malcie w 2023 roku dla osób planujących wakacje samodzielnie, następnie przedstawimy ceny w restauracjach na Malcie i przejdziemy do cen wycieczek na Maltę w 2023 z biurami podróży (w tym all inclusive). Następnie pokażemy Wam jak wyglądają ceny w sklepach na Malcie, ile kosztuje paliwo i taksówki na Malcie, a na koniec zobaczycie ile kosztują atrakcje na Malcie. Zobaczcie na początek ceny hoteli i noclegów:

 

Ceny noclegów i hoteli na Malcie w 2023

 

ceny noclegów Malta

Malta to mała wyspa i w zasadzie każde miejsce na Malcie będzie blisko centrum – pytanie tylko czy będzie z niego widok na morze czy nie i czy obiekt jest na Gozo czy na Malcie. Ile kosztuje nocleg na Malcie? Oto przykładowe ceny w sezonie, za pokój dwuosobowy w obiektach o różnym standardzie:

Pamiętajcie, że ceny mogą się różnić w zależności od sezonu, dostępności i po prostu inflacji. Na ogół da się znaleźć dobry nocleg na Malcie dla dwóch osób do 420 PLN z pięknym widokiem.

 

Ceny w restauracjach na Malcie

 

ceny w restauracjach na Malcie 2023

Ile kosztuje żywność i jedzenie w restauracjach na Malcie? Za obiad dla jednej osoby w średniej klasie restauracji należy zapłacić około 30 EUR za trzydaniowy posiłek. Makaron kosztuje około 9 – 13 EUR, risotto kosztuje około 11 EUR za porcję, lokalny królik około 16 EUR za porcję.

Przekąski fast-food na ulicy to koszt od 5 EUR wzwyż, za wrapa i kebab należy zapłacić od 7 EUR  

 Kolacja w restauracji polecanej przez Michelin dla dwóch osób to koszt ponad 100 – 120 EUR za dwie osoby. 

Espresso na mieście to koszt 1,2  EUR, Cappuccino to około 2 EUR, sok pomarańczowy kosztuje od 3 EUR w górę, woda w butelce 1 EUR.

 

Ceny wycieczek na Maltę w 2023

 

ceny wakacji na Malcie 2023

Ile kosztują wakacje na Malcie w 2023? Jeśli chcecie lecieć na Maltę z biurem podróży, to przygotowaliśmy dla Was zestawienie cen wycieczek na Maltę w 2023 roku. W tym opcję wakacji all inclusive na Malcie w 2023, wakacji własnym transportem na Maltę czy wycieczek objazdowych po Malcie. 

Średnia cena wycieczek na Maltę all inclusive w 2023 to mniej więcej 3500 PLN za osobę – wybraliśmy tylko te dobrze oceniane wakacje.

Najtańsza opcja All Inclusive na Malcie jaką znaleźliśmy kosztowała trochę ponad 2000 PLN za tydzień – co daje niecałe 300 PLN za dobę!

Najtańsza opcja z przelotem bez wyżywienia na Malcie kosztuje 1300 PLN w sezonie za osobę na tydzień.

Najwyżej oceniane wakacje znaleźliśmy w Db Seabank Resort za 3500 PLN w pakiecie all inclusive za tydzień wakacji na Malcie w 2023.

 

 

Ceny w sklepach na Malcie w 2023

 

ceny w sklepach na Malcie 2023

Ile kosztuje żywność na Malcie? Jakie są ceny w sklepach na Malcie 2023? Czy jest drogo w porównaniu do poprzedniego roku? Oto ceny z najpopularniejszych sklepów i sieci na Malcie, ceny oczywiście mogą się różnić w poszczególnych sklepach – wybraliśmy dla Was jednak koszyk popularnych produktów na Malcie.

 

Banany 2,2 EUR / kg
Pomidory 4,2 EUR / kg
Klementynki 3,2 EUR / kg
Wołowina mielona 13,2 EUR / kg
Pierś z kurczaka 11 EUR / kg
Kotleciki jagnięce 266 EUR / kg
Jajka 6 szt 1,7 EUR
Jogurt smakowy 0,5 EUR
Grana Padano 5 EUR / 200 g
Irkotta Friska (Ricotta) 2,1 EUR / 250 g
Bigilla 1,5 EUR / 150 g
Kapary 8,5 EUR / kg
Chleb 1,3 EUR
Bułka Bebbuxu 0,4 EUR
Bezzun Tal-malti  1,15 EUR
Kuskus 3,2 EUR / kg
Wino 4 – 13 EUR
Piwo importowane 1,7 EUR / 0,5 l
Cisk Piwo 1,4 EUR
Cały królik 15 EUR / kg
Woda 1,5 l 0,6 EUR
Belte Limone 0,75 EUR / 150 ml
Irn Bru 1 EUR
Cola zero 1,35 EUR / l
Pastizzi 3 EUR (12 sztuk)
Imqaret 3 EUR (12 sztuk)

Ile kosztuje wino na Malcie?

Zakres cen jest bardzo szeroki, najtańsze wina kupicie za 2 – 3 EUR, trochę lepsze za około 7 – 11 EUR. Średniej jakości wina całkiem już nadają się do picia i smakują nieźle czy to z deską serów, królikiem czy owocami morza.

Ile kosztuje oliwa na Malcie

Za butelkę 0,75 l oliwy na Malcie należy zapłacić około 8,5 EUR.

Ile kosztują papierosy na Malcie?

Za paczkę papierosów na Malcie musicie zapłacić około 5,20 EUR.

 

Ile kosztuje paliwo na Malcie?

 

Jeśli wypożyczacie samochód na Malcie, co jest całkiem niezłym pomysłem – pewnie interesuje Was ile kosztuje paliwo na Malcie? Na środek 2023 roku, aktualna cena oscylowała w okolicach 1,31 EUR za litr 95tki. Diesel na Malcie za to jest tańszy, jego koszt to około 1,21 EUR za litr. Pamiętajcie, że na Malcie jest ruch lewostronny – więcej o tym jak jeździć po Malcie.

 

 

Ceny taksówek na Malcie

 

Jeśli nie samochodem, to może taksówką. Ile kosztuje taxi na Malcie i Gozo? W Vallettcie cena za start to 6,5 – 8,5 EUR, czyli nie jest tanio. Cena za 1 km przejazdy w taryfie normalnej to 1 – 2 EUR, cena za godzinę oczekiwania to 30 EUR. W Innych miasteczkach ceny mogą się różnić, dla przykładu w St Julians to 5 EUR za start i 3,5 EUR za km, w Silemie 4 EUR i 2 EUR.

Zobaczcie ile kosztują taksówki na Malcie.

 

Ceny atrakcji na Malcie w 2023

 

ceny atrakcji na Malcie

Na Malcie jest dużo do robienia, możecie iść na darmowe piękne plaże na Malcie lub też skorzystać z wielu dostępnych atrakcji lub możliwości zwiedzania zabytków. Bilet na zwiedzanie Għar Dalam & Borġ in-Nadur, Birżebbuġa to koszt około 6,5 EUR, Ħaġar Qim & Mnajdra Temples, Qrendi to 10 EUR. 

Z najpopularniejszych wycieczek zorganizowanych przez lokalne biura, możemy wymienić Rejs po Comino i do Blue Lagoon za 150 PLN za osobę, całodniową wycieczkę jeepami za 370 PLN za osobę, bilet na bus Hop-On Hop-Off za 110 PLN czy wycieczkę z Malty na Gozo za 330 PLN za osobę.

 

Czy na Malcie jest drogo czy tanio?

 

ceny na Malcie 2023

Nie jest na pewno tak tanio jak było w zeszłych latach, ceny produktów spożywczych są wyższe to samo z cenami wycieczek. Jeśli chodzi o noclegi, to nie widzimy wielkiej różnicy i dalej możecie znaleźć coś w odpowiedniej cenie, da się zorganizować wakacje na Malcie w 2023 w naprawdę dobrej cenie, jeśli odpowiednio to zaplanujecie.

W przypadku organizacji samemu wycieczki na Maltę, dużą rolę będzie miała też cena za bilety na samolot na Maltę – tutaj warto szukać lotów, na 2 – 4 msc przed odlotem, za wcześnie nie jest najlepszym pomysłem, a za późno loty mogą być kosmicznie drogie w sezonie. Polecamy kupić bilety w środku tygodnia, wtedy są zazwyczaj najtańsze. Co do wycieczek z biurami podróży, musicie odpowiedzieć sobie na pytanie co macie zamiar na Malcie robić, bo wykupienie takiej wycieczki może oszczędzić sporo nerwów przy planowaniu wszystkich elementów wakacji 🙂 Tak czy inaczej, polecamy Maltę na wakacje w 2023 roku!

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz