8 najpiękniejsze plaże na Riwierze Makarskiej, plaże Makarska - BelSole

8 najpiękniejsze plaże na Riwierze Makarskiej, plaże Makarska

Wybieracie się do Chorwacji i chcielibyście wiedzieć, które plaże są najpiękniejsze na Riwierze Makarskiej? Która chorwacka plaża zdobyła „Błękitną flagę”?  Jak wyglądają plaże Makarska, czy są piaszczyste? Tego wszystkiego dowiecie się w naszym artykule. 

Chorwacja to wymarzony wakacyjny kierunek dla turystów. Idealna pogoda i przepiękne plaże, każdego roku przyciągają masę turystów z całego świata. Jednym z najczęściej wybieranym rejonem w tym kraju jest Riwiera Makarska. Zapraszamy do zestawienia najpiękniejszych plaż na Makarska!

 

Plaża Punta Rata

 

Punta Rata

Punta Rata została uznana przez Magazyn Forbes za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie. Jest ona żwirowa, lecz dno jest piaszczyste. Wokół rośnie wspaniały las, więc gdy nie można już dłużej znieść upału, to najlepiej rozłożyć się na skraju w cieniu drzew.  Najbardziej rozpoznawalnym symbolem plaży Punta Rata jest “kamień Breli”, czyli kamienna wyspa, która znajduje się na większości zdjęć z plaży. W pobliżu znajdziecie restauracje oraz kawiarnie, gdybyście zgłodnieli lub nabrali ochoty na kawę. Wypożyczalnia leżaków lub parasoli jest dostępna na miejscu.

 

 Plaża Djevičanska

 

Prawie kilometrowa plaża Djevičanska, ukryta jest między Drasnice i Igrane. Do brzegu prowadzi wąska, żwirowa ścieżka, więc przyda się mocne obuwie, a nie np. sandały. To odosobnione miejsce oferuje coś, co rzadko można znaleźć – naturalne źródła, z czystą wodą pitną znajdują się ledwo kilka metrów od morza.  To zdecydowanie plaża, którą warto zobaczyć!

 

Plaża Vruja

 

 

Jeśli szukacie dzikiego miejsca , w którym możecie się cieszyć spokojem, to plaża Vruja będzie  dla Was idealna. Położona jest na północy Breli, w Chorwacji To kamienista plaża, otoczona sosnami, która zapewni Wam całkowitą ciszę i relax. Mimo, że plaża Vruja jest częściowo przeznaczona dla nudystów, wiele rodziców z dziećmi również odwiedza to miejsce. Plaża otoczona jest skalistymi klifami, które są strome, dlatego należy bardzo uważać podczas schodzenia w dół. Bezpieczniejszą opcją jest dostanie się od strony morza. Na plaży brak udogodnień, więc trzeba pamiętać aby potrzebne rzeczy zabrać ze sobą.

 

Plaża Nugal

 

Nugal Plaża

Otoczona wysokimi klifami, dużymi sosnami i gęstymi krzewami znajduje się ustronna, żwirowa plaża Nugal. Jest zazwyczaj lubiana przez naturystów. Aby dostać się na plażę należy pójść ścieżką, prowadząca około 2 km na południe przez las sosnowy. Zejście nie należy do wygodnych, dlatego polecamy dobre obuwie. Roślinność śródziemnomorska nie zapewnia jednak naturalnego cienia, dlatego pomyślcie o zabraniu swojego parasola.  Ze względu na trudne położenie, plaża jest również wolna od infrastruktury, takiej jak zaplecze gastronomiczne i sanitarne.

 

Plaża Kraljev Gaj

 

Plaża położona w zaciszu, z bardzo malowniczymi widokami, wśród gór, otoczona klifami. Nie jest znanym miejscem, dlatego dobrze nadaje się na relaksujący wypoczynek. Jest to malutka zatoka z turkusową wodą i drobnym żwirem, ale buty do wody wciąż będą zalecane dla wygody. Zejście nie jest strome, ale nie jest też bardzo łagodne, więc małe dzieci mogą mieć utrudnioną kąpiel.  Najlepsze jest to, że nawet w sezonie nie jest to zatłoczone miejsce.

 

Plaża Velika Duba

 

 

Do plaży Velika Duba można dotrzeć niewielką drogą przez las z Blato lub z Mala Duby wzdłuż wybrzeża. Na plaży Velika Duba nie ma cienia, więc pamiętajcie by wziąć ze sobą parasole. Jest tam tylko jedna kawiarnia, która w sezonie może być na tyle zatłoczona, że nie będzie wolnego miejsca by usiąść. Lepiej zabrać ze sobą niezbędny prowiant i wodę. Velika Duba skutecznie przyciąga rodziny z dziećmi, a przy plaży dostępny jest płatny parking.

 

Plaża Plišivac

 

 

Położona w pobliżu centrum Podgory, plaża Plišivac jest jedną z najbardziej znanych i najpiękniejszych plaż na Riwierze Makarskiej. Ma ponad 1 km długości i jesteśmy pewni, że znajdziecie tu swoje idealne miejsce na beztroskie wakacje. Przy plaży jest gęsty las sosnowy, dający cień, pod którym można się schronić przed słońcem. Plaża ma żwirek oraz krystalicznie czystą wodę, co zwiastuje bardzo przyjemny wypoczynek. Ta plaża jest częstym wyborem dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest blisko do miasta i udogodnień. Możecie się zrelaksować na leżakach, kiedy Wasze dzieciaki będą się pluskać w wodzie. Jeśli zachce się Wam jeść lub będziecie chcieli coś do picia to wszystko to dostaniecie w pobliskiej restauracji.

 

Plaże Nikolina

 

Plaża Nikolina jest to żwirowa plaża, z łagodnym zejściem, która może poszczycić się „Błękitną Flagą”. Dostają je tylko miejsca z najczystszą wodą na świecie. Wśród bujnych drzew bez problemu znajdziecie zacienione miejsce. Na plażę prowadzą ścieżki i schody, jest także możliwość wynajęcia parasola. To plaża, na której znajdują się ratownicy, prysznice, toalety i przebieralnie, a wzdłuż wybrzeża kawiarnie i bistra. Inne udogodnienia obejmują wypożyczalnię leżaków i rowerów wodnych oraz trampolinę! Nic dziwnego, że plaża Nikolina jest tak niezwykle popularna wśród turystów.

 

Riwiera Makarska to najlepszy wybór aby odpocząć na najpiękniejszych plażach Chorwacji. Całe mnóstwo miejsc z turkusową, czystą wodą, które co roku zdobywają „Błękitną flagę”. A jeśli chcielibyście rozeznać się po okolicy to polecamy inne nasze artykuły o Chorwacji.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz