Czy w Morzu Martwym można się kąpać? Kąpiel w Morzu Martwym - BelSole

Czy w Morzu Martwym można się kąpać? Kąpiel w Morzu Martwym

Jeśli wybieracie się do Izraela, bądź do Jordanii, pewnie zastanawiacie się, czy można się kąpać w Morzu Martwym? Czy kąpiel w Morzu Martwym jest bezpieczna? W naszym artykule odpowiemy na pytanie z czym może wiązać kąpiel w najbardziej słonym morzu na świecie.

Przede wszystkim warto nadmienić, że Morze Martwe jest to tak naprawdę jezioro. Nie posiada połączenia z innym morzem lub oceanem a jej dopływem jest rzeka Jordan.

 

Czy można się kąpać w Morzu Martwym?

 

Jak najbardziej tak! Jest to bardzo popularna atrakcja turystyczna, o której można było czytać nawet w podręcznikach do geografii w szkole. Zasolenie Morza Martwego jest bardzo wysokie – wynosi ok 250 gram soli na litr wody.  Oznacza to, że jest ponad 35 razy bardziej zasolone niż Morze Bałtyckie. Taka wysoka ilość soli sprawia, że podczas kąpieli ciało jest wypychane na powierzchnię. Dzięki temu ciężko jest się utopić, a prawdę mówiąc – nawet pływać. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, które trudno jest doświadczyć gdzie indziej. Woda wydaje się gęsta, niczym kąpiel w kisielu – zwłaszcza, że w letnich miesiącach woda jest naprawdę bardzo ciepła.  Co więcej, uważa się, że Morze Martwe posiada prozdrowotne właściwości i popularne są kosmetyki z wykorzystaniem soli czy błota z tych rejonów. Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, pragniemy zauważyć, że kąpiel jest nie tylko ciekawą atrakcją, ale też może wyjść Wam na dobre. 🙂 Popularne kurorty to miejsca takie jak: Ein Bokek, Ein Gedi oraz darmowa plaża Amman Beach.

My już mieliśmy okazję sami sprawdzić na własnej skórze i faktycznie jest to niesamowite doświadczenie, którego warto doświadczyć w życiu.  Serdecznie zachęcamy do tego, abyście spróbowali sami, a do tego czasu zerknijcie jeszcze na nasz artykuł o tym czy w Jordanii można pić alkohol.  Z pewnością znajdą się osoby, których ten temat bardzo ciekawi.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz