O której jest pasterka w Watykanie w 2022? Kiedy się zaczyna w Rzymie? Nietypowa Godzina - BelSole

O której jest pasterka w Watykanie w 2022? Kiedy się zaczyna w Rzymie? Nietypowa Godzina

Rok 2022 kończy się dość szybko, a pod koniec roku 2022 jak zwykle w Rzymie odbędzie się pasterka w Watykanie z Papieżem. O której jest pasterka w Watykanie w 2022? O której godzinie się zaczyna pasterka z Papieżem? Zobaczcie!

Pasterka Watykan jaka godzina?

Przez ostatnie lata i problemy z zarazą godzina startu pasterki w Watykanie nie była tak oczywista na jaką się wydaje. W Polsce tradycja zobowiązuje i pasterka zazwyczaj zaczyna się o północy w Wigilię. O której jednak w 2022 roku pasterka zaczyna się w Rzymie? Zacznijmy od tego, że oczywiście Pasterka w Watykanie w 2022 odbędzie się w Bazylice na Placu Świętego Piotra 24 grudnia 2022 roku. O której się zaczyna Pasterka w Watykanie w 2022?

Ustalono godzinę rozpoczęcia na 19:30. Pomimo tego, iż oficjalna nazwa wydarzenia to oczywiście „Uroczystość Narodzenia Pańskiego – Pasterka” lub po włosku „Natale del Signore – Santa Messa nella notte”, to nie odbywa się ona o północy, lecz wcześniej, czyli o 19:30. Trzy lata temu pasterka odbywała się później o dwie godziny, jednak zw względu na panujące w późniejszych latach problemu logistyczne i godzinę policyjną w Rzymie, przesunięto jak widać na stałe godzinę rozpoczęcia pasterki w Watykanie z Papieżem.

Gdzie jest pasterka w Watykanie, w Rzymie?

Jak co roku, pasterka odbywa się w Watykanie na Placu Świętego Piotra oraz w Bazylice Świętego Piotra – Watykan mieści się w Rzymie w stolicy Włoch. Na placu znajdują się telebimy a sama msza ma miejsce w Bazylice.

Kto prowadzi pasterkę w Watykanie?

Pasterkę w Watykanie w 2022 roku poprowadzi Papież Franciszek. Prowadzi on mszę w Bazylice Świętego Piotra.

Bilety na Pasterkę w Watykanie 2022

Na Pasterkę w Watykanie da się nabyć bilety, pozwalają one wejść do Bazyliki i uczestniczyć w Pasterce z Papieżem. Bilety są darmowe, jednak dość ciężko je dostać. Za darmo za to da się oglądać mszę w domu w telewizji lub na Placu Świętego Piotra na telebimach.

Zobacz także: 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz