Sylwester w Rzymie 2022 i 2023. Pogoda, co robić? Jak wygląda? Nowy Rok i Rzym - BelSole

Sylwester w Rzymie 2022 i 2023. Pogoda, co robić? Jak wygląda? Nowy Rok i Rzym

Rzym to jedna z najlepszych destynacji na Sylwestra i Nowy Rok w 2022 i 2023 roku. Jak wygląda Sylwester w Rzymie? Jaka jest pogoda na Sylwestra w Rzymie? Co robić w Sylwestra w Rzymie? Jakie są tradycje? Zobaczcie!

 

Co robić w Rzymie na Sylwestra 2022?

 

Dobrze wiecie jak Włosi potrafią się bawić, nie inaczej jest także w Rzymie w Sylwestra. La Festa di San Silvestro to huczna impreza co roku. Jak wygląda Sylwester w Rzymie w 2022? Oto co można robić w Rzymie na Sylwestra:

 

Fajerwerki w Rzymie

 

W wielu krajach nadal popularne są fajerwerki, tak samo we Włoszech. W Rzymie największe pokazy fajerwerków odbywają się przy Circus Maximus – jest tam na tyle miejsca by wszyscy chętni mogli się pomieścić. Jako, że Rzym jest miastem z paroma wzgórzami, możecie pokusić się o obserwacje fajerwerków z jakiegoś punktu wyżej centrum miasta, na przykład na Belvedere del Gianicolo.

 

Rzymski obiad sylwestrowy

 

Wielu Włochów obchodzi ten wyjątkowy dzień obfitą kolacją sylwestrową, na której podaje się zampone (peklowane mięso) lub cotechino (to rodzaj kiełbasy) z soczewicą. Obiad często przeradza się w imprezę i domówkę Sylwestrową. Niektórzy Włosi ruszają także 'na miasto’ by bawić się w rzymskich klubach lub restauracjach na Zatybrzu.

Powszechnym zwyczajem sylwestrowym we Włoszech jest zakładanie czerwonej bielizny w noc sylwestrową. Nie zapomnijcie zabrać jej na Sylwestra we Włoszech!

 

Sylwester w Rzymie Pogoda

 

Według aktualnych prognoz 31 grudnia 2022 roku w Rzymie, może być około 14 stopni Celsjusza w dzień i około 10 stopni Celsjusza w nocy. Podobno ma nie padać, ale zobaczymy jak będzie!

 

Sylwester w Rzymie cena

 

Należy niestety przyjąć założenie, że nocleg w Rzymie podczas Sylwestra tani nie będzie. Jak wiadomo jest to dość oblegany termin wśród turystów, dlatego ceny mogą poszybować w górę bardzo szybko. Oto przykładowe ceny za hotel w Rzymie w Sylwestra.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz