Ercolano, wstęp i cena biletu, ile kosztuje bilet do Herkulanum w 2023? - BelSole

Ercolano, wstęp i cena biletu, ile kosztuje bilet do Herkulanum w 2023?

Przygotowaliśmy dla Was poradnik po cenach biletów do Herkulanum w Parco archeologico di Ercolano. Dowiecie się ile kosztuje bilet do Ercolano, jaki jest koszt wstępu i przedstawimy Wam cennik tej atrakcji Neapolu.

Zacznijmy od tego czym w zasadzie jest Herkulanum? To kolejny po Pompejach Park Archeologiczny w okolicach Neapolu. Jest odrobinę mniejszy niż Pompeje, ale nie brakuje tutaj atrakcji i przepięknych domów, które kiedyś tak jak Pompeje zostały zalane lawą przez Wezuwiusza w erupcji 79 r. Znajdziecie tutaj bardzo dużo fresków, mozaik i domów zachowanych w doskonałym stanie po erupcji. Niektórzy twierdzą nawet, że budynki w Ercolano są ciekawsze niż w Pompejach – według nas trzeba odwiedzić oba miejsca. 

Jednak, żeby odwiedzić Ercolano trzeba kupić bilet – Ile kosztuje bilet do Erkolana? Jaka jest cena wstępu do Herkulanum?

 

Cena biletu do Herkulanum

 

Wejść możecie tak naprawdę w dwa miejsca w Herkulanum, do Starożytnego Teatru Herkulanum i do Parku Archeologicznego Herkulanum. Aktualnie bilety do teatru nie są dostępne. Jednak powinny Was zainteresować wejściówki do Parku Archeologicznego w Ercolano, ile kosztuje bilet? 

Otóż za bilet normalny do Scavi di Ercolano czyli do Herkulanum kosztuje 13 EUR (na stan 2022 i 2023). Za bilet dla osób od 18 do 24 roku życia należy zapłacić 3,50 EUR. Pamiętajcie, że bilety bezpłatne dla dzieci także należy zakupić na miejscu lub na stronie.

Uwaga! Do parku możecie też wejść za darmo w pierwszą niedzielę miesiąca! 

 

Gdzie kupić bilety do Herkulanum?

 

zakup biletu do Herkulanum

Bilety najlepiej kupić online na https://www.ticketone.it/artist/scavi-ercolano/ by móc zabookować sobie slot dzienny na zwiedzanie. Wejść do parku możecie od godziny podanej na stronie. Bilety do Ercolano możecie kupić też w kasie przed wejściem. 

Parl Scavi di Ercolano znajduje się przy Corso Resina, 187, 80056 Ercolano

Ile trwa zwiedzanie Herkulanum (Ercolano)

Zwiedzanie Parku Archeologicznego Herkulanum trwa około 3 – 4 h.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz