Parking Wiedeń, cena, cennik w 2023. Ile kosztuje parking w Wiedniu?  - BelSole

Parking Wiedeń, cena, cennik w 2023. Ile kosztuje parking w Wiedniu? 

Wiedeń to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic, a stosunkowo niewielka odległość między tym miastem a granicami Polski sprawia, że wielu naszych rodaków decyduje się na podróż samochodem. Z tego powodu sprawdzimy, jaka jest cena parkingu w Wiedniu. Ile kosztuje parking w Wiedniu w 2023? Gdzie można znaleźć tani parking w Wiedniu ? Odpowiedzi na te pytanie poznacie w naszym materiale. 

 

Parking w Wiedniu, cena

 

W kontekście tego, ile kosztuje parking w Wiedniu należy pamiętać, że od marca 2022 roku na terenie niemal całego miasta płatna strefa krótkiego parkowania. Maksymalny czas postoju w tym miejscu wynosi dwie godziny, a strefa działa od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach 9:00 – 22:00. Do parkowania na jej obszarze są upoważnione osoby, które wykupią specjalny bilet (jest on dostępny m.in. kioskach, placówkach pocztowych, automatach biletowych czy automatach z papierosami). 

 

Cena parkingu w Wiedniu w 2023 roku w zależności od czasu postoju wynosi odpowiednio: 

  • parking do 15 minut – w takim wypadku postój jest darmowy (należy jednak pamiętać o wypełnieniu odpowiedniego biletu i pozostawieniu go za przednią szybą) 
  • postój na 30 minut – bilet kosztuje 1,25 euro 
  • postój na godzinę – bilet kosztuje 2,50 euro 
  • postój na 1,5 godziny – bilet kosztuje 3,75 euro 
  • postój na dwie godziny – bilet kosztuje 5 euro. 

 

Tanie parkingi w Wiedniu – ile kosztują i gdzie je znaleźć? 

 

Jak widzisz, cena parkingów w Wiedniu jest całkiem wysoka. Istnieje jednak inna znacznie tańsza alternatywa dla parkowania w stolicy Austrii. 

Na obrzeżach Wiednia działa kilka stref Park & Ride. Są one ulokowane w pobliżu węzłów komunikacji publicznej, zachęcając do przesiadki w te środki transportu. Jeśli chcesz zostawić tam samochód, możesz zaparkować pojazd taniej niż w strefie płatnego parkowania – ceny zaczynają się od 4,20 euro, ale za cały dzień, a nie godzinę. Teraz już wiesz, ile kosztuje parking w Wiedniu i gdzie szukać tanich parkingów w Wiedniu.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz