Czy w Bułgarii są palmy? Czy w Bułgarii rosną palmy?  - BelSole

Czy w Bułgarii są palmy? Czy w Bułgarii rosną palmy? 

Wielu turystów z Polski kojarzy Bułgarię z wysokimi, wręcz tropikalnymi temperaturami. Jednak, czy w Bułgarii jest wystarczająco ciepło, by rosły tam egzotyczne rośliny, takie jak palmy? O tym przekonacie się z lektury naszego artykułu, w którym sprawdziliśmy, czy w Bułgarii są palmy. Czytaj dalej, jeżeli ciekawi Cię, czy w Bułgarii rosną palmy. 

 

Czy w Bułgarii są palmy? 

 

Odpowiedź na pytanie “czy w Bułgarii są palmy” nie jest taka łatwa, jak mogłaby się wydawać. Co prawda, turyści odwiedzający ten kraj mogą podziwiać palmy posadzone w donicach i umieszczone w różnych punktach popularnych turystycznych miejscowości. W wielu przypadkach są one sadzone  w najbardziej ozdobnych częściach miastach. Jednak rozważając kwestię tego, czy w Bułgarii są palmy, warto pamiętać, że są to rośliny sprowadzone z innych części świata, a po zakończeniu sezonu letniego trafiają one do ogrzewanych pomieszczeń. Palmy w Bułgarii nie rosną w naturalnych warunkach i nie przetrwałyby bez pomocy człowieka. 

Przyczyna takiego stanu jest bardzo prosta – klimat w Bułgarii w skali całego roku  jest zbyt chłodny, by palmy mogły tam wyrastać naturalnie. Chociaż w wyobrażeniu większości turystów Bułgaria jest krajem o wyjątkowo wysokiej temperaturze, taki stan rzeczy nie utrzymuje się przez cały rok. W większości kraju występuje klimat kontynentalny, charakteryzujący się ciepłymi latami oraz chłodnymi zimami, w trakcie których temperatura często spada poniżej 0°C. Takie warunki uniemożliwiają występowanie palm w naturalnym środowisku. 

Podsumowując – czy w Bułgarii są palmy? Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca, należy jednak pamiętać, że rośliny te zostały sprowadzone zza granicy i zasadzone przez człowieka. Palmy w Bułgarii nie rosną w naturalnym środowisku i nie mogłyby przetrwać bez ingerencji ludzi. Nie zmienia to faktu, że w wielu nadmorskich miejscowościach można podziwiać te rośliny.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz