Paszport czy dowód na Korfu? Czy jest w Unii i Schengen? - BelSole

Paszport czy dowód na Korfu? Czy jest w Unii i Schengen?

Co wziąć ze sobą na Korfu, paszport czy dowód? Czy Korfu należy do Grecji, do Unii Europejskiej oraz do strefy Schengen? Oto, przewodnik po sytuacji geopolitycznej Korfu.

Korfu jest wyspą leżącą blisko Grecji i Albanii i należy terytorialnie do Grecji oraz Wysp Jońskich. Leży na Morzu Jońskim w jego północnej części. Stolicą wyspy Korfu jest miasto Korfu. Powierzchnia Korfu to 592 km². Jako, że wyspa należy do Grecji, która to należy do Unii Europejskiej – siłą rzeczy i Korfu należy do UE. W raz z Grecją wstąpiła do struktur UE w 1 stycznia 1981 roku. Czy jednak potrzebujecie paszport by wlecieć na Korfu? Grecja podpisała umowę o wstąpieniu do strefy Schengen 6 listopada 1992 roku, a całkowicie dołączyła 1 stycznia 2001 roku. Dlatego też kontrole graniczne są ograniczone i na wyspę Korfu wystarczy, że weźmiecie ze sobą jeden dowód tożsamości, czy to dowód osobisty czy to paszport. Nie sprawdzi się tutaj prawo jazdy! Pamiętajcie więc o tym jakie dokumenty wziąć ze sobą na Korfu.

Podsumowując, Korfu należy do Grecji, która należy do Unii Europejskiej i Strefy Schengennie potrzebujecie mieć paszportu wjeżdżając/wlatując na Korfu.  

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz