Pensja minimalna na Malcie. Ile zarabia się na Malcie w 2023 roku?  - BelSole

Pensja minimalna na Malcie. Ile zarabia się na Malcie w 2023 roku? 

Malta to jedna z turystycznych perełek Europy, a ten niewielki kraj odwiedza wielu turystów. Coraz większa część z nich decyduje się również na przeprowadzkę do tego kraju. Z tego powodu sprawdzimy, ile zarabia się na Malcie w 2023 roku. Jeśli ta kwestia jest dla Was ciekawa, koniecznie zapoznajcie się z naszym materiałem. Po jego lekturze bez problemu wskażecie, jaka jest pensja minimalna na Malcie. Serdecznie zapraszamy! 

Pensja minimalna na Malcie. Jakie jest najniższe wynagrodzenie na Malcie? 

Aby sprawdzić, ile zarabia się na Malcie, należy zacząć od podstaw. W tym celu sprawdzimy, jakie jest minimalne wynagrodzenie na Malcie.

Pensja minimalna na Malcie od 1 stycznia 2023 roku wynosi 835 euro miesięcznie brutto (dla porównania w Polsce od 1 lipca jest to 3600 złotych, czyli około 810 euro). Jak widać, odpowiadając na pytanie na temat tego, ile zarabia się na Malcie, można zauważyć, że minimalne wynagrodzenie na Malcie jest nieco wyższe niż w Polsce, jednak różnica jest stosunkowo niewielka. 

Pensja minimalna na Malcie wzrosła w ciągu ostatniego roku o kilkadziesiąt euro – w 2022 roku utrzymywała się ona na poziomie 792 euro. Widać więc wyraźnie, że dynamika wzrostu pensji minimalnej na Malcie jest niższa niż w Polsce.

 

Średnie wynagrodzenie na Malcie. Ile zarabia się na Malcie? 

 

W kontekście tego, ile zarabia się na Malcie należy pamiętać, że znaczna część społeczeństwa zarabia powyżej minimalnego wynagrodzenia. Istotnych informacji na temat faktycznego poziomu zarobków na Malcie dostarcza uśredniona pensja. W marcu 2023 roku średnie wynagrodzenie na Malcie wynosiło około 1924 euro. 

Analizując, ile zarabia się na Malcie, warto również uwzględnić wysokość podatku dochodowego. Jego stawka w Malcie prezentuje się następująco: 

  • dochód roczny od 0 do 9 100 euro – 0%
  • dochód roczny od 9 101 do 14 500 euro – 15%
  • dochód roczny od 14 501 do 19 500 euro – 25%
  • dochód roczny od 19 501 do 60 000 euro – 25%
  • dochód roczny od 60 001 euro – 35%

Zobaczcie także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz