Pinakoteka Brera, ile kosztuje zwiedzanie? Bilety i ceny 2023 - BelSole

Pinakoteka Brera, ile kosztuje zwiedzanie? Bilety i ceny 2023

Pinakoteka Brera (wł. Pinacoteca di Brera) to jedno z najpopularniejszych muzeów w całych Włoszech. Mieszczące się w Mediolanie muzeum udostępnia odwiedzającym ekspozycje na których zobaczyć można dzieła takich artystów jak Caravaggio, Canaletto czy Rafael. Rokrocznie odwiedzane jest również przez wielu turystów z Polski, którzy zastanawiają się ile kosztują bilety do Pinacoteca di Brera. Ile kosztuje wstęp do Pinakoteka Brera? Odpowiadamy!

Pinakoteka Brera – ceny biletów i karnetów wstępu

Jeżeli jesteście zainteresowani biletem wstępu do Pinactoeca di Brera, to nie uda się Wam go nabyć. Obecnie w sprzedaży oferowane są jedynie karnety umożliwiające nielimitowany wstęp do Pinakoteka Brera przez 3 miesiące od daty pierwszego wejścia. Nazwa karnetu umożliwiającego wstęp do Pinacoteca di Brera to BreraCARD.

 

Ile kosztuje BreraCARD? Czy są zniżki do Pinacoteca di Brera?

Cena normalnego karnetu BreraCARD to 15 EUR. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej upoważnia on do wstępu do muzeum przez 3 miesiące.

Ponadto istnieje szereg zniżek dzięki którym młodzież, kochani seniorzy oraz osoby niepełnosprawne mogą liczyć na tańszy lub nawet darmowy wstęp do Pinacoteca di Brera.

I tak, osoby które nie ukończyły 18 roku życia nie muszą płacić za wstęp do Pinakoteka Brera.

 Obywatele Unii Europejskiej w wieku 18-25 lat zapłacą za wstęp do Pinacoteca di Brera 2 EUR. Na taką zniżkę łapią się również obywatele Norwegii, Islandii, Szwajcarii oraz Lichtensteinu.

Jeżeli chcecie by Wasze dzieci również poobcowały z dziełami sztuki znajdującymi się w Pinakoteka Brera, to również czeka na Was zniżka. W przypadku biletu rodzinnego, każdy z maksymalnie dwóch dorosłych przychodzących do muzeum z dziećmi zapłaci za bilet 10 EUR. Dzieci (maksymalnie 5 sztuk) gratis.

Osoby niepełnosprawne nie muszą płacić za wejście do Pinacoteca di Brera. Wejście do Pinakoteka Brera dla osób niepełnosprawnych jest darmowe. Za darmo do muzeum wejdą również opiekunowie osób niepełnosprawnych.

W przypadku wszystkich zniżek do Pinacoteca di Brera konieczne będzie okazanie stosownego dokumentu ze zdjęciem, potwierdzającego prawo do uzyskania danej zniżki.

 Zobaczcie najlepsze darmowe atrakcje Mediolanu.

Ile kosztuje zwiedzanie Pinakoteka Brera z przewodnikiem?

Jeżeli chcecie zwiedzić Pinacoteca di Brera z przewodnikiem, musicie przygotować się na wydatek około 40-45 EUR.

 

Gdzie i jak kupić bilety do Pinacoteca di Brera?

Wszystkie bilety do Pinakoteka Brera można nabyć przez stronę internetową muzeum. UWAGA! OBECNIE NIE MA MOŻLIWOŚCI ZAKUPU BILETÓW DO PINACOTECA DI BRERA NA MIEJSCU W MUZEUM! Należy również pamiętać, że w przypadku każdej wizyty w ramach korzystania z karty BreraCARD, należy dokonać wcześniej stosownej rezerwacji.          

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz