Teatro alla Scala, ile kosztuje zwiedzanie? Bilety i ceny w 2023 - BelSole

Teatro alla Scala, ile kosztuje zwiedzanie? Bilety i ceny w 2023

Znajdujący się w Mediolania Teatr La Scala (wł. Teatro alla Scala) zaliczany jest do najsłynniejszych scen operowych na całym świecie. Jego zabytkowa siedziba mieści się przy słynnym mediolańskim placu Piazza Della Scala. W czasie przedstawień na widowni regularnie zasiada ponad 2000 fanów opery z całego świata. Wśród odwiedzających Teatro alla Scala nie brakuje również naszych rodaków, którzy często zastanawiają się czy można zwiedzać Teatro alla Scala oraz ile kosztują bilety na zwiedzanie Teatro alla Scala. Przychodzimy z pomocą i odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące zwiedzania Teatru La Scala.

 

Ile kosztują bilety do Teatro alla Scala? Ile kosztuje zwiedzanie Teatru La Scala? Czy dostępne są zniżki?

Poza wystawianymi w Teatro alla Scala operami, teatr ten można odwiedzić również celem zwiedzania tego wyjątkowego budynku. Aby odbyć taką wizytę, musimy jednak zaopatrzyć się w odpowiedni bilet. Cena normalnego biletu na zwiedzanie Teatro Alla Scala to 9,75 EUR. Trochę mniej, bo tylko 6,75 EUR zapłacą za zwiedzanie Teatru La Scala uczniowie, studenci oraz osoby, które ukończyły 65 rok życia, czyli nasi kochani seniorzy. Ponadto Teatro alla Scala przygotował specjalną ofertę dla rodzin, które chciałyby zwiedzić teatr. Za bilety dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci poniżej 12 roku życia zapłacimy łącznie 13 EUR.

 Zobaczcie najlepsze darmowe atrakcje Mediolanu.

Czy można zwiedzać Teatro alla Scala z przewodnikiem? Ile kosztuje zwiedzanie Teatru La Scala z przewodnikiem?

Jeżeli chcemy wyciągnąć jak najwięcej z naszej wizyty w Teatro alla Scala, warto zastanowić się nad zwiedzaniem teatru z przewodnikiem. Za zwiedzanie Teatru La Scala z przewodnikiem w języku włoskim zapłacimy 25,75 EUR. Zwiedzanie Teatro alla Scala można zwiedzić również z przewodnikami mówiącymi po angielsku oraz po francusku, a cena jest taka sama, czyli 25,75 EUR. Trzeba mieć jednak na uwadze, że dostępność wycieczek po teatrze La Scala z przewodnikiem bywa mocno ograniczona.

 

Kiedy można zwiedzać Teatro alla Scala? Godziny otwarcia Teatru La Scala dla zwiedzających

Teatr La Scala można odwiedzić od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00-18:00. Ostatnie wejście odbywa się o godzinie 17:30. Teatr jest zamknięty dla zwiedzających w dniach 7, 24, 25, 26, 31 grudnia, a także 1 stycznia, w Wielkanoc, 1 maja oraz 15 sierpnia. Ponadto nie ma możliwości zwiedzania gdy odbywają się w nim próby przedstawień.

 

Gdzie kupić bilety na zwiedzanie Teatro alla Scala?

Bilety które pozwolą nam na zwiedzanie Teatru La Scala najlepiej jest nabyć za pomocą strony internetowej teatru. Również tam możemy zarezerwować zwiedzanie Teatro alla Scala z przewodnikiem.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz