Plac Campo de Fiori, Rzym. Co zobaczyć? Targ i wszystko o Campo de Fiori! - BelSole

Plac Campo de Fiori, Rzym. Co zobaczyć? Targ i wszystko o Campo de Fiori!

Campo de Fiori to słynny plac i targ w Rzymie. Co zobaczyć na Campo de Fiori? Co kupić na Campo de Fiori i jakie atrakcje należy zobaczyć na Campo de Fiori? Oto przewodnik po tym wyjątkowym placu i atrakcji Rzymu. 

Dosłownie nazwa Campo de Fiori oznacza pole kwiatów, pochodzi ona jeszcze ze średniowiecza kiedy miejsce pod tym placem było łąką.

Campo de Fiori to historyczne miejsce w centrum Rzymu, to tutaj odbywały się publiczne spalenia heretyków i przeciwników władzy i kościoła. Spalony tutaj został 27 lutego 1600 roku słynny filozof Giordano Bruno. Do dziś jego pomnij stoi jego pomnik na centrum placu. Plac Campo de Fiori prawie zawsze był ważnym punktem dla handlu w Rzymie, jedynie za czasów rzymskich był po prostu łąką. Odchodzące ulice noszą nazwy od grup rzemieślników związanych z placem: Via dei Cappellari (kapelusze), Via dei Balestrari (kusze), Via dei Chiavari (klucze) oraz Via dei Giubbonari (ubrania) – za wikipedią. 

Campo de Fiori Bruno Giordano
Pomnik spalonego na placu w 1600 roku Bruno Giordano

Na placu znajdziecie także Fontannę na północnej ścianie placu.

 

Gdzie jest Plac Campo de Fiori?

 

Gdzie jest Campo de Fiori

Jeśli zastanawiacie się gdzie znajduje się plac Campo de Fiori, to już śpieszymy z odpowiedzią. Ten słynny plac znajduje się w centrum Rzymu w okolicy Piazza Navona (około 250 m od) po wschodniej stronie Tybru. To idealne miejsce na odwiedzenie jeśli spacerujecie po Rzymie. 

 

Plac i targ Campo de Fiori

 

Na samym Campo de Fiori znajduje się słynny targ i market gdzie możecie zakupić wiele lokalnych produktów czy skorzystać z usług gastronomicznych. Polecamy zakupić tutaj, oliwę, sery, makarony świeże owoce i warzywa oraz przyprawy (zwłaszcza z polecanego Spezie Famose nel Mondo) idealne miejsce na zakupy w Rzymie. Do tego wszystkiego znajdziecie tutaj także napastliwych sprzedawców, których lepiej unikać 😉

Nocą Campo de Fiori zamienia się w miejsce pełne restauracji, klubów i jest to popularne miejsce spotkań wieczorem.

Według wielu Campo de Fiori to miejsce gdzie wciąż można spotkać 'stary’ Rzym, gdzie klimat dawnego miasta wciąż występuje i to właśnie dzięki targowi i Rzymianom, którzy lubią tutaj spędzać czas.

 

Restauracje i kawiarnie na Campo de Fiori

 

Warto zajrzeć do takich restauracji i kawiarni na Campo de fiori: Mercato Hostaria Roma (ocena 4,6), Maravè Gelateria – Cioccolateria (ocena 4,6), Antica Hostaria Romanesca (ocena 4,4), Forno Campo de 'Fiori (ocena 4,5).

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz