Ostia Plaże, Lido di Ostia, gdzie na plażę? Gdzie nad morze? - BelSole

Ostia Plaże, Lido di Ostia, gdzie na plażę? Gdzie nad morze?

Ostia to miejscowość niedaleko Rzymu, gdzie można iść na plażę. Lido di Ostia to miejsce blisko Rzymu, gdzie spokojnie możecie iść się kąpać nad morze – jednak na jakie plaże? Którą plażę w Ostii wybrać?

 

Dojazd do Ostii z Rzymu

 

Dojazd do Ostii z Rzymu

Ostia znajduje 25 km od centrum Rzymu i około 15 km od obwodnicy, leży na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego i dojazd do centrum nie stanowi kłopotu z Rzymu. Możecie tutaj dojechać kolejką z Rzymu, stacja znajduje się trochę ponad 500 metrów od plaży. Dojedziecie tutaj kolejką podmiejską z Porta S. Paolo.

Możecie także dojechać do Ostii samochodem i zaparkować wzdłuż promenady i Lungomare Paolo Toscanelli, jeśli interesuje Was plażowanie. Czy wiecie swoją drogą czy Rzym leży nad morzem?

 

Plaże w Ostii

 

Lido di Ostia

Ostia to w zasadzie jeden wielki kurort pod centrum Rzymu. Plaże są szerokie i długie – praktycznie przez całą miejscowość ciągnie się piaskowa i trochę żwirowa plaża. Spokojnie znajdziecie tutaj miejsce na kąpiel i odpoczynek. Na prawie całej długości też znajdziecie kluby i specjalne punkty z wypożyczalniami sprzętu, gastronomią, szatniami i prysznicami. Całość plaż ciągnie się przez ponad 9 km.

Warto sprawdzić opinię obiektu przy którym będziecie plażować, pamiętajcie, że nie jest obligatoryjnym w większości miejsc wykupywanie leżaka czy parasola. Ile kosztuje leżak i parasol w Ostii? Oczywiście jeśli chcecie, to taka przyjemność kosztuje około 21-27 EUR za 2 leżaki i parasol za cały dzień. Najlepiej ocenianymi punktami są Stabilimento Balneare „La Playa srl”, Tibidabo, Arcobaleno i Lido Beach.

Jeśli szukacie jednak spokoju i mniejszej ilości turystów, to polecamy część południową.

 

Plaża dla psów w Ostii?

Na północy znajdziecie też plażę przeznaczoną specjalnie dla psów, Spiaggia per Cani Ostia znajduje się w okolicy Parco Willy Ferrero.

 

Atrakcje na plażach w Ostii

 

Atrakcji jest tutaj pełno, nawet jak na plaże obok jednej z największych europejskich stolic. Fani sportów wodnych, kite-ów, motorówek będą zachwyceni. Dzieci bedą mogły skorzystać z wielu atrakcji dla najmniejszych, dmuchanych zamków czy specjalnych miejsc do plażowania tylko dla nich. Dla fanów przyrody, polecamy południowe rejony zaraz obok lasów Riserva Naturale Statale del Litorale Romano z mnóstwem ścieżek. 

W Ostii znajdziecie też słynny Park Archeologiczny Ostia – warto tutaj podejść będąc niedaleko.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz