Ogrody Watykańskie, bilety, ile kosztuje? Ceny w 2023 - BelSole

Ogrody Watykańskie, bilety, ile kosztuje? Ceny w 2023

Chyba nie ma osoby będącej w Rzymie, która nie chce zwiedzić Watykanu. Ile kosztuje jednak zwiedzanie Ogrodów Watykańskich? Gdzie kupić bilety na zwiedzanie Ogrodów Watykańskich i jakie są ceny w 2022 i 2023? Zapraszamy!

Watykan to małe państwo kościelne mieszczące się w centrum Rzymu, samo nie jest duże bo powierzchnia Watykanuto tylko 49 hektarów, jednak Watykan pełen jest wyjątkowych atrakcji i ciekawych miejsc do zwiedzenia. Co zobaczyć w Watykanie i za ile? Oto przewodnik po cenach po atrakcjach Watykanu.

Na ogół miejsc do których możecie kupić bilety w Watykanie do zwiedzania jest parę. I są to takie atrakcje jak: 

Bazylika Świętego Piotra, Kaplica Sykstyńska i Muzea Watykańskie, Ogrody Watykańskie, Rezydencja Papieska Castel Gandolfo – Ogrody willi papieskich oraz Park Archeologiczny. Zobaczmy ile kosztuje bilet do Ogrodów Watykańskich.

 

Ogrody Watykańskie bilet, ile kosztuje?

 

Opcji do zwiedzenia Ogrodów Watykańskich jest parę, możecie kupić bilet na zwiedzanie z przewodnikiem – Ogrody i Kaplica Sykstyńska (+ opcja ekskluzywna), wycieczkę otwartym busem lub w bilecie grupowym. Za opcje pierwszą czyli Ogrody Watykańskie + Kaplica Sykstyńska należy zapłacić, aż 39 EUR, bilet ze zniżką kosztuje 30 EUR – tanio nie jest. Za bilet na przejazd otwartym busem, należy zapłacić aż 37 EUR za bilet normalny i około 23 EUR za bilet ze zniżką.

Uwaga, wejście nie jest dostosowane dla osób z ograniczeniami ruchowymi!

Jeśli nie chcecie tyle wydać na bilet, polecamy zobaczyć samą Kaplicę Sykstyńską z Muzeami Watykańskimi lub zobaczcie jak wejść za darmo do Bazyliki Świętego Piotra.

Zobacz także:

 

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz