13 najpiękniejsze plaże i atrakcje Thassos (Tazos). Co zobaczyć na Thassos? - BelSole

13 najpiękniejsze plaże i atrakcje Thassos (Tazos). Co zobaczyć na Thassos?

Thassos to mniej popularna wyspa wśród polskich turystów, jednak nadal pełna ciekawych plaż i atrakcji. Thassos to położona najwyżej na północ duża wyspa grecka. Co zobaczyć na Thassos? Co zwiedzić? Gdzie iść na plażę na Thassos? Oto przewodnik po Thassos, wyspie, plażach i atrakcjach. Zapraszamy!

 

Zwiedzanie Thassos

 

Zwiedzanie Thassos

Jak zwiedzać Thassos? Gdzie jest Thassos? Thassos znajduje się zaraz przy brzegach Grecji blisko półwyspu Chalkidiki. Leży na północy Morza Egejskiego, niecałe 10 km od brzegów kontynentu. Dostaniecie się tutaj promem z miejscowości Keramoti. Thassos znane jest z pięknych lasów, wody źródlanej oraz najpiękniejszych plaż w regionie. Znajdziecie tutaj także atrakcje kulturalne, ale o nich za chwilę. Po wyspie możecie się poruszać albo samochodem albo autobusami miejskimi kursującymi pomiędzy najważniejszymi punktami na Thassos. Zacznijmy więc przegląd najlepszych miejsc, plaż i atrakcji na Thassos. To jedna z najciekawszych greckich wysp na wakacje!

 

Paradise Beach na Thassos

 

Paradise Beach Thassos

Rajska plaża to najpopularniejsza plaża na Thassos. Znajduje się na południowym-wschodzie wybrzeża Thassos. Z plaży macie piękny widok na wyspę Nisida Kinira. Na miejscu znajdziecie MAŁY parking, restauracje, klub i całkiem niezły grill. W północnej części plaży znajduje się miejsce dla nudystów (za skałkami). Paradise Beach jest piaszczysta, za dwa leżaki i parasol zapłacicie tutaj 10 EUR. Pamiętajcie, że może być tłoczno.

Według nas ta plaża spokojnie może wejść na listę najpiękniejszych plaż w Grecji.

Kastro Thassos

 

Kastro Thassos

Jeśli będziecie mieć dość plaż, zapraszamy w głąb lądu do miasteczka Kastro. To miejsce na jednym ze wzgórz w centrum Thassos, wierzy się, iż to najstarsza miejscowość na wyspie. Kiedyś w tym miejscu stał zamek Thassos – dziś to miejsce z pięknymi widokami na całą wyspę dające chwile odetchnienia od tłumów na plażach. 

Polecamy zobaczyć mały kościółek w Kastro, zjeść obiad w Kostas Tavern oraz po prostu zwiedzić miasteczko. Niedaleko też znajdziecie jeden z wodospadów Thassos: Apostolus. Widoczki porównywalne nawet z tymi na Krecie.

 

Woda Thassos

 

Thassos od dawna znane jest z wód źródlanych. W miejscowości Panagia Thassos, znajdziecie źródełko miłości. Love Springs to romantyczne miejsce, dające odetchnienie w gorący dzień, gdzie możecie zaznać wody źródlanej z pobliskich wzgórz.

 

Aliki

 

Aliki Thassos

Aliki to miejscowość i plaża na Thassos. Znajduje się na południu wyspy. Co ciekawego można robić w Aliki? Możecie iść na piękną plażę, zwiedzić bardzo małe wyjątkowe miasteczko oraz zobaczyć Park Archeologiczny Aliki ze starożytną odkrywką marmuru i ruinami agory. Plaża Aliki jest piaszczysta z małymi kamieniami, osłonięta jest z dwóch stron, dlatego możecie tutaj przyjechać z dziećmi – woda powinna być spokojna. Dwa leżaki i parasol to koszt od 5 do 10 EUR.

Nam Aliki mocno kojarzy się z plażami Rodos. Które także polecamy!

Limenas Thasos

 

Limenas Thassos

Port Thasos, stolica wyspy znajduje się na północnym wybrzeżu Thassos. Tutaj też dopłyniecie promem z lądu. Co zobaczyć w Thasos? Na pewno muzeum Archeologiczne Thassos, wiele stanowisk archeologicznych w tym Odeon, Sankturarium Heraklesa czy bramę Zeusa i Hery. Warty jest także zobaczenia stary port Thassos oraz promenada Thassos.

 

Atspas Thassos

 

Atspas Thassos

Atspas to plaża na zachodzie Thassos w okolicy Skala Marion. Znajduje się ona blisko miasteczka dlatego całkiem blisko macie całą infrastrukturę plażową dostępną. Sama plaża jest piaszczysta i wąska ale za to ukryta w głębokiej zatoczce. W okolicy znajdziecie darmowy dziki parking.

 

Giola Thassos

 

Giola Thassos

Giola to jedno z najlepszych i najciekawszych miejsc na Thassos. Giola to naturalny basen gdzie możecie popływać i odpocząć ze z rodziną lub znajomymi w tym wyjątkowym miejscu. Skały wokół mają nawet 8 metrów wysokości, dlatego niektórzy nawet skaczą do Giola z brzegu. Giola mieści się około 500 m od głównej drogi i parkingu na południu wyspy.

 

Monasterium i Klasztor na Thassos

 

Thassos Monasterium

Klasztor Archanioła Michała na Thassos to jedna z wizytówek i najpopularniejszych i najlepszych atrakcji na Thassos. Wybudowany został w XVIII wieku nad klifem z przepięknym widokiem na Morze Egejskie. Co ciekawe, w środku świątyni znajduje się fragment gwoździa z ukrzyżowania Jezusa,… podobno. Pamiętajcie by ubrać się stosownie podczas wizyty!

Szukacie innego ciekawego Klasztoru? Zobaczcie: Top 12: Najlepsze atrakcje Korfu, co zobaczyć?

Saliara Thassos

 

Saliara Thassos

To dość popularna i mała plaża z bardzo grubym żwirem, ciężko powiedzieć, że to piasek. Za 10 EUR dostaniecie leżak z parasolem i darmowym drinkiem. Plaża znajduje się zaraz obok odkrywki i kopalni, droga niestety nie jest najwygodniejsza. Dlatego jeśli nie czujecie się pewnie za kółkiem, są lepsze i bardziej dostępne miejsca.

Woda jest głęboka całkiem blisko brzegu, lepiej wybrać się tutaj ze starszymi dzieciakami.

 

Psili Ammos

 

Psili Ammos Thassos

Jest to szeroka i piaszczysta plaża na południu Thassos z całą niezbędną infrastrukturą. Znajdziecie tutaj Bary, kawiarnie, wypożyczalnie sprzętu i oczywiście mały parking. Psili Ammos znajduje się niedaleko kolejnej ciekawej plaży Notos i Rosonkremos.

 

Rosonkremos i Notos

 

Notos Thassos

To dwie plaże na południu Thassos obok Psili Ammos. Jedna zdecydowanie większa, druga mniejsza i bardziej urokliwa. Znajdziecie tutaj oczywiście parasole, leżaki i parę obiektów gastro w pobliskim hotelu.

 

Golden Beach Thassos

 

Golden beach Thassos

Na pewno jedna z najdłuższych i najszerszych plaż na Thassos. Przy plaży znajdziecie mnóstwo hoteli, restauracji, kawiarni. Woda jest lazurowa w wielu miejscach płytka, więc nadaje się też dla naszych milusińskich – uważajcie, bo czasami fale są spore! Plaża jest oczywiście piaszczysta i ma prawie 3 km długości, więc miejsca jest wystarczająco dużo dla wszystkich.

 

La Scala Thassos

 

La Scala Thassos

To bardzo fajnie zorganizowana plaża na północy Thassos. Znajduje się tutaj popularny klub z muzyką, jedzeniem z miejscami typu cabana. Idealne miejsce na imprezę ze znajomymi! Nie jest co prawda tanio, bo za podstawowe leżaki z parasolem trzeba zapłacić około 10 – 20 EUR.

Jednak wszystko jest dobrze zorganizowane, jest wifi i odpowiednia infrastruktura. Jeśli zależy Wam na odpoczynku w tym miejscu warto zrobić rezerwację.

 

Mapa atrakcji Thassos

 

Mapa atrakcji Thassos

1) Stolica Thasos 2) La Scala Plaża 3) Paradise Beach 4) Golden Beach 5) Kastro 6) Źródła miłości i jaskinia smoka 7) Aliki 8) Plaża Atspas 9) Giola 10) Monasterium i Klasztor na Thassos 11) Saliara 12) Plaża Psili Ammos 13) Plaże Rosonkremos i Notos

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz