Top 12: Korfu, najlepsze atrakcje. Co zobaczyć? - BelSole

Top 12: Korfu, najlepsze atrakcje. Co zobaczyć?

Będziecie spędzać wakacje na wyspie Korfu, ale zastanawiacie się w zasadzie co zobaczyć na Korfu? Jakie atrakcje? Co warto zwiedzić prócz pięknych plaż? Oto lista najlepszych zabytków i atrakcji Korfu.

 

Zwiedzanie Korfu

 

zwiedzanie Korfu

Jak zwiedzać właściwie Korfu? Jest parę środków transportu – publiczne autobusy, niebieskie te jeżdżące w bliskim sąsiedztwie miasta Korfu oraz zielone jeżdżące po całej wyspie. Wypożyczyć warto też samochód lub skuter. Głównym miastem wyspy jest Korfu, w którym też jest lotnisko. Z tego miejsca w zasadzie dostaniecie się wszędzie w maksymalnie godzinę na południe i północ. Miasto jest idealnie umiejscowione po środku Korfu.

Co zobaczyć na Korfu jak mamy tylko 1 dzień? Jeśli lubicie zabytki, warto zwiedzić miasto Korfu i pobliskie Achilleion i jeśli wystarczy czasu to jakies pobliskie monasterium. Jeśli macie weekend, spokojnie zwiedzicie wszystko z tej listy najlepszych atrakcji Korfu. To jedna z najlepszych greckich wysp. Na parę głównych atrakcji możecie zakupić też bilet za 15 EUR, który pozwoli wejść do: Muzeum Bizantyjskiego, Muzeum Archologicznego, Mon Repos oraz Fortecy.

 

Forteca wenecka

 

forteca wenecka Korfu

Wybudowano ją w tej formie w 1555 roku po oblężeniach Turków z 1537 roku. Formacje obronne jednak istniały w tym miejscu już od VII wieku. Gubernator wenecki nakazał wybudowanie nowych murów i wież chroniących miasto Korfu, struktury obronne skutecznie ochroniły przed kolejnymi atakami Turków. Co ciekawe Stara Forteca była także bombardowana przez Włochów w 1923 roku. Wejście na teren płatnej części fortecy kosztuje 6 EUR, z jej murów można podziwiać miasto Korfu. Można też wykupić wcześniej wymieniony pakiet za 15 EUR, który zawiera więcej atrakcji. Jak widać bezpieczeństwo na Korfu było zawsze ważne 🙂 

 

Achilleion

 

Achilleion

Nazwa pałacu pochodzi od inspiracji elementami wystroju Achillesem. Pałac wybudowany został w miejscowości Gastouri, wszedł on w posiadanie cesarzowej Austrii, Sisi. Pierwotnie był on własnością filozofa Corfiote Petrosa Vrailasa Armenisa. Prócz niewątpliwych walorów estetycznych, warto zwrócić uwagę na posągi achillesa na tarasie oraz kaplicę wewnątrz pałacu. Budynek został też wykorzystany w filmie z Jamesem Bondem z 1981 roku.

Aktualnie znajduje się tutaj muzeum. Bilet do Achilleionu kosztuje 10 EUR.

 

Góra Pantokrator

 

gora pantokrator

 

Idealne miejsce na spacer na Korfu, oczywiście na szczyt na możecie też wjechać. Znajdziecie tam kawiarnie oraz punkty widokowe z których widać, Albanię, Grecję i jeśli się wam poszczęści to także Włochy. Wejść na szczyt możecie z Old Perithia, góra ma 906 metrów wysokości, a wejście na nią trwa ponad godzinę.

 

Angelokasto

 

Angelocastro

Jakie inne atrakcje Korfu zobaczyć? Epicko wręcz wyglądający zamek bizantyjski na szczycie góry na wybrzeżu nad 300 metrowym klifem. Wygląda niczym z zamki z Gry o Tron. Od 1387 do końca XVI wieku Angelokastro było oficjalną stolicą Korfu i siedzibą władz. Nie wiadomo dokładnie kiedy zamek wybudowano, ale prawdopodobnie przed 1272 rokiem. Angelokasto dzięki umiejscowieniu – nigdy nie upadł. Niestety podupadł on na formie przez ostatnie lata i dziś z bliska wygląda na ruinę, szkoda – bo ma potencjał. Wejście kosztuje 3 EUR, parking jest za darmo.

 

Cerkiew św. Spyridona

Cerkiew św Spyridona Korfu

Znajduje się w centrum starego miasta Korfu. Ta greckokatolicka świątynia wybudowana została w XV wieku. W środku znajdują się relikwie św Spyridona. Przechowywane są w sarkofagu w krypcie obok ikonostasu. Dzwonnica w kościele jest podobna do tej z kościoła San Giordio dei Greci z Wenecji. Spyridon to znany w tradycji wschodniej święty urodzony na Cyprze. Jest on patronem garncarzy, a także uważa się go za patrona Korfu. 

 

Vlacherna Monasterium

 

Vlacherna monasterium

Co jeszcze zobaczyć na Korfu? Klasztor Vlacherna to wyjątkowy punkt wyspy i jedno z najbardziej znanych miejsc na Korfu. Zbudowany został w XVII wieku i prowadzi do niego długi pomost z brzegu, możecie tam też podpłynąć łódką. Doskonałe miejsce na wspólne zdjęcie i podziwianie widoków na Korfu.

 

Aqualand Korfu

 

aqualand Korfu

Nie tylko historia, co jeszcze robić na Korfu i jakie atrakcje na nas czekają? Oczywiście każdy kurort musi mieć park wodny. Znajduje się w centrum wyspy na zachód od miasta Korfu w Agios Ioannis. Znajdziecie tutaj wiele zjeżdżalni, basenów i atrakcji. Między innymi: free fall z 24 metrów, double twister, Hydrotube i pełno basenów.

Dojechać tu możecie autem lub niebieskim autobusem numer 8 z Korfu. Park jest czynny od 10:00 do 18:00. Bilety do Aqualandu na Korfu kosztują 30 EUR za bilet normalny i 21 EUR za bilet dla dziecka od 4-12 roku życia. Do 3 roku życia, wejście jest za darmo. Bilety możecie kupić online, otrzymacie wtedy zniżkę na stronie: https://aqualandcorfu.com/tickets-passes/

 

Mon Repos

 

Kolejna willa na liście. Tym razem była to letnia rezydencja brytyjskiego Lorda Fredericka Adama i jego żony. Ten neoklacystyczny budynek powstał w 1831 roku. W środku znajdziecie kolejne muzeum pełne informacji i zabytków z regionu. Bilet normalny do Muzeum kosztuje 4 EUR, ulgowy 2 EUR.

 

Plaże Korfu

 

plaża Korfu

Korfu to wyspa pełna plaż,  to jedna z wysp z najpiękniejszymi plażami w Grecji. Część z nich jest jest piaszczysta, część kamienista. Do najpopularniejszych zdecydowanie należy Glyfada, Rovinia, Porto Timoni (na zdjęciu) i Barbati. To też jedne z najlepszych plaż Korfu. Glyfada znajduje się na zachodnim wybrzeżu Korfu, niedaleko stolicy. Rovinia to pięknie ukryta w klifach mała plaża na północnym-zachodzie wyspy, Porto Timoni na zachodnim półwyspie wyspy, a Barbati u podnóża góry Pankratora z widokiem na Korfu.

 

Paleokastritsa Monasterium

 

Wybudowany klasztor w 1228 roku pochodzi z epoki bizantyjskiej. Reszta budynków kompleksu pochodzi z XVIII wieku. Zespół klasztorny poświęcony Panagii (Dziewicy Marii) z Paleokastritsa mieści się na północy Korfu. Znajdziecie tutaj też muzeum kościelne z zabytkami bizantyjskimi.

 

Kanał miłości

 

kanał miłości

Znajduje się na północy Korfu w Sidari, u ujścia do plaży miłości – to niezwykła formacja skalna przy której możecie wypoczywać i zrobić piękne fotki na insta.

 

Cape Drastis

Cape Drastis Korfu

Znajduje się niedaleko poprzedniej atrakcji Korfu na jej zachód w miejscowości Peroulades. Nie jest to ani najbardziej wysunięty na północ punkt Korfu ani też najładniejsza plaża. To po prostu piękny klif, obok którego możecie spacerować – oczywiście na jego sam koniec się nie dostaniecie ale można i tutaj porobić dużo pięknych zdjęć. Turkusowa ciepła woda na Korfu obmywa ten biało-kremowy Klif dając nam wspaniały spektakl wizualny. Dobre miejsce na oświadczyny na Korfu.

 

Mapa Atrakcji Korfu

 

Korfu mapa atrakcji

1) Lotnisko na Korfu 2) Korfu 3) Forteca wenecka 4) Achilleion 5) Góra Pantokrator 6) Angelokasto 7) Kościół św. Spyridona 8) Aqualand Korfu 9) Paleokastritsa Monasterium 10) Plaża Glyfada 11) Plaża Rovinia 12) Plaża Barbati 13) Kanał Miłości 14) Cape Drastis

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz