12 tanie i darmowe atrakcje w Wenecji i okolicy, budżetowe i tanie zwiedzanie Wenecji - BelSole

12 tanie i darmowe atrakcje w Wenecji i okolicy, budżetowe i tanie zwiedzanie Wenecji

Wenecja to dość drogie miasto, jednak czy da się tanio zwiedzać Wenecję? Czy w Wenecji są darmowe atrakcje? Czy są może jakiekolwiek tanie atrakcje w Wenecji? Gdzie są darmowe atrakcje w Wenecji? Oto poradnik gdzie są budżetowe atrakcje w Wenecji i jak zwiedzać tanio Wenecję oraz kiedy są darmowe niedziele w muzeach w Wenecji.

 

Tanie zwiedzanie Wenecji?

 

Już niedługo sam wjazd do Wenecji najprawdopodobniej stanie się płatny, Wenecja nie jest znana z tego, że jest tania. Ale czy da się tanio zwiedzić Wenecję i zobaczyć darmowe atrakcje Wenecji? Owszem! I będziecie zdziwieni ile tak naprawdę można zobaczyć w całym mieście żadnym lub niewielkim kosztem. Oceniamy, że spokojnie możecie spędzić w Wenecji nawet 2 dni, korzystając tylko z darmowych i tanich atrakcji Wenecji. Podstawą jest jednak poruszanie się po mieście w większości pieszo (w większości, bo o tym później) i zwiedzanie atrakcji z zewnątrz. Jednak Wenecja jest na tyle wspaniała i duża, że tych darmowych atrakcji będzie na prawdę sporo. Zaczynajmy więc przewodnik po darmowych i tanich atrakcjach Wenecji.

 

Plac Świętego Marka

 

plac świętego Marka

Na początek coś co jest w pełni darmowe a jest jedną z najlepszych atrakcji Wenecji czyli Plac Świętego Marka. Jest to wizytówka i kluczowy plac w mieście! Wokół niego znajdziecie wiele interesujących miejsc, które warto zobaczyć będąc na Placu Świętego Marka. Są to między innymi: Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, Caffe Florian, wieża Campanile czy Torre dell’Orologio. Ile kosztuje zwiedzanie Placu Świętego Marka? Jest kompletnie darmowe!

Warto też poczytać o tym jak wenecjanie ukradli trupa świętego Marka!

 

Most Rialto

 

Most Rialto w Wenecji

A to najsłynniejszy most w Wenecji, czyli Most Rialto. Stojący w samym centrum nad Canal Grande. Dawniej znany jako Ponte della Moneta, czyli pontonowy most wybudowany przez Nicolo Barattieriego w 1181 roku. Dzisiejsza konstrukcja została wzniesiona w 1591 roku. Blisko Mostu Rialto możecie znaleźć Targ Rialto oraz wiele stoisk rozłożonych nawet na samym moście. Zwiedzanie Mostu Rialto jest oczywiście darmowe, do tego z jego góry będziecie mieć piękny punkt widokowy na Canal Grande i Wenecję.

 

Most Accademia

 

Galeria Accademia
Most obok Galerii Accademia

Kolejny z mostów nad Canal Grande. Ten Most ma jeden z najlepszych widoków i punktów widokowych na Wenecję w całym mieście. Z jego góry zobaczycie Basilica di Santa Maria della Salute w tle z zatoką, warto tu przyjść podczas zachodu słońca – widoki są nieziemskie. Na jego końcu znajdziecie Gallerie dell’Accademia, słynna galeria sztuki w Wenecji.

 

Bazylika Świętego Marka

 

Bazylika Świętego Marka
Najsłynniejsza atrakcja Wenecji, Bazylika Świętego Marka

Bezpłatne bilety do Katedry w Wenecji? To jedna z najpopularniejszych budowli w całej Wenecji. O Bazylice Świętego Marka więcej się dowiecie w tym artykule. Natomiast musicie wiedzieć, że ta budowla zbudowana latach 1063-1094 była wzorowana na konstantynopolskim kościele św. Apostołów. Bazylika jest jednym z najbardziej znanych przykładów architektury włosko-bizantyjskiej. Znana jest także pod nazwą Złoty kościół, wejście do Bazyliki Świętego Marka jest darmowe (o ile nie ma remontów), a jeśli przyjdziecie ubrani do Bazyliki nieodpowiednio, podobno jest pobierana dodatkowa opłata – nam się to nie przytrafiło.

 

Liberia Acqua Alta

 

książki wenecja
Księgarnia w Wenecji

To ciekawe miejsce, nie ma dużo wspólnego ze starymi zabytkami Wenecji – jest to bowiem księgarnia. Ale nie byle jaka księgarnia, tylko dość ekscentryczna księgarnia. W środku znajdziecie mnóstwo kotów, gondolę oraz schody zrobione z książek. Warto kupić tutaj sobie jakąś tanią pamiątkę, na przykład wyjątkowe pocztówki z Wenecji.

 

Targ Rialto

 

Targ Rialto

Targ Rialto to miejsce w centrum Wenecji zaraz obok Mostu Rialto pod arkadami po prawej stronie idąc od Placu Świętego Marka. Znajduje się tutaj targ warzywny, rybny i w zasadzie kupicie tutaj większość potrzebnych produktów na przykład na śniadanie. To miejsce gdzie spotkacie lokalsów, zaczerpniecie trochę z ginącego życia weneckich mieszczan.

 

Tramwaj wodny w Wenecji

 

tramwaje wodne promy wenecja

To nie jest darmowa atrakcja a tylko tania atrakcja Wenecji. Zważywszy na ceny gondol w Wenecji nie każdy chce lub może sobie pozwolić na taką przyjemność. Tramwaje i promy wodne w Wenecji to tylko ułamek ceny zwykłej gondoli, a możecie się nim dostać przez Canal Grande do samego placu Świętego Marka. Więcej o tramwajach wodnych w Wenecji.

Najpopularniejszymi liniami są linia 1 i 2, których trasa biegnie wzdłuż Canal Grande. Cena za bilet 75 min to 7,50 EUR.

 

Most Westchnień

 

most westchnień

Ponte dei Sospiri czyli most westchnień to mały most łączący Pałac Dożów z pobliskim więzieniem. Jego nazwa pochodzi właśnie od tego, że przez okna mostu więźniowie mogli ostatni raz spojrzeć na Wenecję idąc do pobliskiego więzienia. Most Westchnień możecie podziwiać za darmo z Ponte della Paglia oraz Rughetta S. Apollonia.

 

Murano i Burano

 

Murano
Widok na Murano

Murano i Burano to dwie wyspy niedaleko centrum Wenecji. Dopłyniecie tam oczywiście promem, więc musicie doliczyć prom do ceny zwiedzania, która wynosi równe 0 EUR. Zwiedzanie jest darmowe, wysepki są urocze, mniej zatłoczone niż centrum Wenecji (zazwyczaj) i znane są z wyrabianego tutaj w Murano szkła Murano. Które już do najtańszych nie należy. Polecamy jeśli szukacie odpoczynku od gwaru centrum Wenecji.

 

Plaże w Wenecji

 

plaże Wenecja

W Wenecji są plaże i to całkiem niezłe, najwięcej z nich znajduje się na zewnętrznych wyspach archipelagu w tym właśnie Lido i półwyspie przy Ca’ Savio. Plaże są szerokie i piaszczyste z dużą ilością niezbędnej infrastruktury. Dobre miejsce na odpoczynek podczas gorącego dnia.

 

Ogrody w Wenecji

 

ogrody Wenecja

Wenecja nie jest specjalnie zielonym miastem w centrum, ciężko tutaj o zwykłe drzewo. Jednak jest miejsce gdzie znajdziecie prawdziwie duże ogrody i park. Znajdują się one na południu historycznej części Wenecji. Parco delle Rimembranze oraz Giardini della Biennale to miejsce pełne zieleni, cienia i spokoju. W ogrodach znajduje się wiele pawilonów, dzieł sztuki i pałacyków, które można podziwiać na spacerze. Dojść tutaj możecie także bulwarem z boskim widokiem na centrum Wenecji. Polecamy!

 

Centrum Wenecji i kanały

 

darmowe atrakcje Wenecji

To chyba najlepsza darmowa atrakcja Wenecji. Spokojnie wystarczy Wam na parę dni zwiedzania i eksplorowania Wenecji. Uliczki centrum Wenecji to jeden wielki labirynt sztuki, pereł architektury, inżynierii i kultury. Znajdziecie tutaj wiele znanych Wam budowli jak Ca’ d’Oro, San Simeone Piccolo, Ponte della Costituzione i wiele innych. Warto się udać na spacer po dzielnicach w centrum, po San Polo, San Marco, Dorsoduro czy Cannaregio. Przejść się Strada Nova czy bulwarami wokół Wenecji. Jeśli lubicie architekturę i sztukę, spokojnie macie co robić parę dni i nie wydacie ani złotówki w Wenecji.

 

Darmowe niedziele w Muzeach w Wenecji

 

Ca' d'oro
Ca’ d’Oro, wybitne dzieło architektury w Wenecji

Jeśli chcecie przyoszczędzić jeszcze więcej i zwiedzać Wenecję praktycznie za darmo – to polecamy tak planować wakacje, by być w Wenecji w pierwszą niedzielę miesiąca! Wtedy też w niektórych muzeach wejście jest za darmo lub zdecydowanie taniej. Tyczy się to głównie stałych wystaw, a nie wydarzeń czy dodatkowych elementów w muzeach.

W Wenecji obejmuje to takie słynne muzea, jak Gallerie dell’Accademia, Galleria “Giorgio Franchetti” alla Ca’ 'd’oro, Museo Archeologico Nazionale, Museo di Palazzo Grimani i Museo d’arte orientale.

rove.me

Warto więc celować właśnie wtedy z tanią wycieczką do Wenecji! Zobaczcie koniecznie jeszcze poniższe poradniki, pomogą w planowaniu wakacji w Wenecji:

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz