Top 7: Najpiękniejsze plaże w Bułgarii! Najlepsze lazurowe morze! - BelSole

Top 7: Najpiękniejsze plaże w Bułgarii! Najlepsze lazurowe morze!

Czy wiecie, że bułgarskie wybrzeże ma aż 378 km? Wzdłuż niego ciągną się legendarne szerokie, złote, piaszczyste plaże. Aż trudno wybrać, te najpiękniejsze. Ale my podjęliśmy się tego zadania. Przedstawiamy Wam najpiękniejsze plaże Bułgarii?

 

Plaże w Bułgarii

 

plaze Bulgaria

Wybrzeże Bułgarii mierzy ponad 300 km i znajduje się w odpowiedniej strefie klimatycznej by było tam ciepło większą część roku. Bułgaria od dawna jest popularną destynacją wśród plażowiczów w Polsce, jednak prócz tak znanych plaż w Bułgarii jak Słoneczny Brzeg czy Złote piaski, Bułgaria oferuje także inne świetne plaże. Plaże te zazwyczaj są świetnie wyposażone i usługi są na najwyższym europejskim poziomie – na pewno nie odstają od najlepszych plaż na lazurowym wybrzeżu czy Sardynii. Dodatkowo ceny w hotelach w okolicy są mocno konkurencyjne za hotele w zasadzie z wyjściem bezpośrednio na plaże. Dlatego uważamy, że Bułgaria to będzie w przyszłości jedno z najlepszych miejsc do plażowania za rozsądną cenę! 

 

Słoneczny Brzeg

 

sloneczny brzeg bulgaria

Zaczynamy od najsławniejszego bułgarskiego kurortu. Słoneczny Brzeg leży pomiędzy przylądkiem Elenite a Nesebyrem. Tutejsza plaża ma ok. 10 km długości i nawet 100 metrów szerokości. Poza tym znajduje się na najbardziej nasłonecznionym odcinku wybrzeża, stąd też nazwa. Plaże Słonecznego Brzegu, są osłonięte naturalnymi wydmami i zapewniają przyjemną temperaturę wody, w granicach 24 stopni Celsjusza. Zejście do wody jest łagodne, w wodzie nie ma niebezpiecznych prądów, a piasek jest drobniutki i złoty. Zatem jest to miejsce idealne dla rodzin z dziećmi.

W sezonie może tu być dość tłoczno. Wg najnowszych danych w Słonecznym Brzegu i okolicach działa ok. 800 różnej wielkości hoteli. Pomimo tego plaże w tym kurorcie co roku od wielu lat otrzymują Błękitną Flagę, czyli europejski znak plażowej jakości!

 

Złote Piaski

 

zlote piaski

Kolejnym popularnym kurortem z niesamowitymi plażami są Złote Piaski. Kurort znajduje się 18 km od Warny. Plaża jest tu również szeroka, pokryta złotym piaskiem i rozciąga się na ok. 3 km. Plażę od strony lądu osłania zielony las. Warto tu przyjechać jeszcze z jednego powodu. W okolicy znajdują się lecznicze źródła mineralne. Gorąca uzdrawiająca woda sprzyja regeneracji ciała.

Zaraz obok znajduje się Warna i to dobre miejsce na zakupy w Bułgarii.

Pomorie, Burgas

 

Pomorie

Miasteczko wyróżnia się niezwykłą lokalizacją. Położone jest na długim, skalistym półwyspie, który wdziera się w głąb morza. Plaża ma ok. 3 km długości i zapewnia niezmącony niczym widok na Morze Czarne. Warto wiedzieć, że w okolicy jest słone Jezioro Pomorijskie, z którego głębin wydobywa się znane od wieków z leczniczych właściwości błota. Także piasek na plaży jest szczególny, ponieważ zawiera żelazo i mangan.

Pamiętajcie by wziąć trochę lokalnej bułgarskiej waluty na drobiazgi na stoiskach na plaży.

Irakli

 

irakli

Iraki to niewielka miejscowość położona ok. 15 km os Słonecznego Brzegu. Dzięki temu, że miasteczko leży na uboczy z dale od sławnych kurortów, to jest to cicho i kameralnie. Tutejsza plaża ma ok. 3,5 km długości i od otoczona jest porośniętymi lasami wzgórzami. Podzielona jest na 3 części: północna posiada bogatą infrastrukturę, na środkowej znajduje się kemping, natomiast południowa okupowana jest przez nudystów.

 

Sinemorec

 

veleka plaza

Sinemorec to niewielka miejscowość, znajdująca się ok. 12 km od granicy z Turcją. W okolicy jest kilka plaż, które wyróżniają się czystym piaskiem, krystaliczną wodą i świeżym leśnym powietrzem. Najpiękniejszą z nich jest Veleka. Plaża ma ok. 1 km długości i leży między rzeką a morzem i wygląda jak piaszczysta laguna oferująca wodę słonka z jednej strony i słoną z drugiej.

 

Sozopol

 

Zaraz obok Burgas znajduje się mała turystyczna miejscowość Sozopol z pięknymi plażami. W samym centrum znajdziecie plażę centralną, a trochę bardziej na południe plażę Harmanite. Plaże są w pełni wyposażone i nadają się na plażowanie z rodziną czy też na zabawę ze znajomymi.

 

Bolata

 

Bolata

Ta niezwykła plaża znajduje się nie przy kurorcie, ale w dzikiej zatoce w rezerwacie przyrody Kaliakra. Ok. 14 km od kurortu Kavarna. Dojechać tu można wyłączne samochodem albo z wycieczką. Plaża ma kształt półksiężyca, a wokoło są skaliste rdzawo-czerwone klify. Piasek jest jak to w Bułgarii złocisty, a woda niesamowicie turkusowa. Jeśli chcecie się zrelaksować z dala od tłumów – to jest to właściwe miejsce.

 

Plaże Nudystów w Bułgarii

 

plaze nudystow Bulgaria

Bułgaria nie ma przepisów prawnych dotyczących nudyzmu czy też jego zakazu. Kąpiel topless nie jest niczym niezwykłym na plaży w Bułgarii, dlatego jeśli jesteś fanem lub fanką opalania się nago, Bułgaria będzie dobrym miejscem. Jedno co musicie wiedzieć to to, iż nie ma dedykowanych plaż na miłośników naturyzmu – dlatego zazwyczaj jest tak, iż te mniej popularne plaże lub części plaż częściej oblegane są przez nudystów. Swoje miejsce znajdziecie na plaży Veleka czy Irakli, więc miłego opalania i kąpieli!

 

Mapa najlepszych plaż w Bułgarii

 

najlepsze plaze Bulgaria

1) Słoneczny Brzeg 2) Złote Piaski 3) Pomorie 4) Irakli 5) Sinemorec 6) Sozopol 7) Bolata

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz