Pociąg Bari Rzym, ile kosztuje? Cena w 2023. Jak dojechać z Bari do Rzymu pociągiem? - BelSole

Pociąg Bari Rzym, ile kosztuje? Cena w 2023. Jak dojechać z Bari do Rzymu pociągiem?

Sieć kolei we Włoszech jest jedną z najlepszych w Europie – trasa Rzym Bari jest obsługiwana przez całkiem szybkie pociągi, które proszą się, aż o wizytę w obu miastach. Jak dojechać z Bari do Rzymu? Ile kosztuje pociąg z Bari do Rzymu? Jakie są ceny? Ile jedzie pociąg z Rzymu do Bari? Jak kupić bilety? Oto nasz poradnik, zapraszamy!

 

Jak dojechać z Bari do Rzymu pociągiem

 

Oczywiście jest to możliwe i jest to całkiem wygodny sposób podróży. Z Bari pociągi odjeżdżają ze stacji Bari Centrale przy Piazza Aldo Moro – nie pomylcie jednak stacji, bo obok znajdują się jeszcze dwie inne – interesuje Was przewoźnik Trenitalia lub Italo. Jeśli chodzi o stację w Rzymie – jest to centralna stacja w mieście, czy Roma Termini. Bez problemu znajdziecie je w centrach tych miast. Jeśli chodzi o operatorów, macie do wyboru dwóch: Trenitalia.com oraz italotreno.it. Ceny są mniej więcej takie same. W przypadku Trenitalia, będziecie mogli jechać pociągami Frecciargento.

 

Ile jedzie pociąg Bari Rzym?

 

Ile czasu jedzie pociąg z Bari do Rzymu? Ile z Rzymu do Bari? Bierzemy pod uwagę tylko te najszybsze. Czas podróży mieści się pomiędzy 3 h 53 min a 4 h 9 min dla Trenitalia oraz pomiędzy 4 h 15 min a 4 h 25 min dla Italo. Pociąg musi pokonać dystans ponad 500 km, czyli mniej więcej tyle co z Warszawy pod Berlin.

 

Cena biletu na pociąg Bari Rzym

 

Ile kosztuje bilet na pociąg z Rzymu do Bari? Cena zależy głównie od dwóch czynników, czasu w jakim kupujecie bilet oraz jaki standard wybierzecie miejsca i wagonu. Na początek weźmy pod uwagę, że kupujecie bilet na ostatnią chwilę przez stronę przewoźnika.

  • Bilet na ostatnią chwilę z Rzymu do Bari na trenitalia.com: 62 EUR w drugiej klasie oraz 81 EUR w pierwszej klasie.
  • Bilet na ostatni moment z Bari do Rzymu na italotreno.it: od 55 EUR do 150 EUR w zależności od standardu, opcja Smart jest najtańsza, opcja Salotto najdroższa.

Jeśli kupicie bilet na pociąg z Rzymu do Bari na przykład tydzień wcześniej, ceny wyglądają następująco:

  • Bilet kupiony tydzień wcześniej z Rzymu do Bari na trenitalia.com: 28,90 EUR w drugiej klasie oraz 81 EUR w pierwszej klasie.
  • Bilet kupiony tydzień wcześniej z Bari do Rzymu na italotreno.it: od 29 EUR.

Jeśli jesteście jednak zapobiegliwi i kupujecie bilet na przykład miesiąc wcześniej, to ceny na przejazd Rzym Bari wyglądają jak następuje:

  • Bilet kupiony tydzień wcześniej z Rzymu do Bari na trenitalia.com: 18,90 EUR (SPECIALE FRECCE) oraz 81 EUR w pierwszej klasie.
  • Bilet kupiony tydzień wcześniej z Bari do Rzymu na italotreno.it: od 10,90 EUR do 150 EUR w zależności od standardu, opcja eXtra Magic jest najtańsza, opcja Salotto najdroższa.

Jak widzicie dużo zależy od czasu kiedy bilet na pociąg z Rzymu do Bari kupicie, ceny za bilet na pociąg z Bari do Rzymu więc zaczynają się od 10,90 EUR a kończą na około 62 EUR za drugą klasę.

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz