Pociąg z Bari do Monopoli? Ile kosztuje? Jak dojechać? Jaka jest cena biletu w 2023? - BelSole

Pociąg z Bari do Monopoli? Ile kosztuje? Jak dojechać? Jaka jest cena biletu w 2023?

Apulia na wybrzeżu jest doskonale skomunikowana i pociąg to doskonały wybór jeśli chodzi o transport. Dziś odpowiemy jak dojechać do Monopoli z Bari, ile kosztuje bilet na pociąg i jaka jest jego cena w 2023 roku.

 

Jak dojechać z Bari do Monopoli?

 

Najszybszym sposobem, porównywalnym z samochodem jest oczywiście pociąg. Jeśli chodzi o stacje pociągowe to w Monopoli znajduje się ona blisko centrum, około 15 min na nogach z ścisłego starego centrum. W przypadku Bari, Stazione Centrale znajduje się przy Piazza Aldo Moro – jednak uważajcie bo znajdują się tutaj w zasadzie 3 stacje i należy udać się do tej głównej, obsługiwanej przez trenitalia.com.

Pociągi do Monopoli to najprawdopodobniej te jadące do Fasano, Lecce lub Brindisi – musicie sprawdzić to na tablicy lub w internecie na trenitalia.com. Bez obaw, nie jest to trudne.

 

Cena biletu na pociąg Bari Monopoli

 

W zasadzie do Monopoli prócz tanich pociągów regionalnych jeżdżą także Intercity – jednak nie ma za dużego sensu kupować prawie 3 razy droższy bilet na IC, chyba że czas Was goni na samolot 😉 

Oto ile kosztuję pociągi regionalne pomiędzy Bari a Monopoli w 2023 roku:

  • Cena biletu na pociąg Bari – Monopoli wynosi tylko 3,60 EUR.
  • Za bilet pomiędzy Bari a Monopoli, dorosły i dziecko zapłacicie 5,40 EUR.
  • Jeśli jednak będziecie pod ścianą, cena biletu Intercity na trasę Bari Monopoli wynosi 9 EUR.

Pociąg jedzie mniej więcej 34 – 38 min. Są jednak Opcje szybsze, jadące nawet tylko 26 min.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz