Jak dojechać z Bergamo do Como? Ile kosztuje bilet na pociąg nad Como, cena w 2023 - BelSole

Jak dojechać z Bergamo do Como? Ile kosztuje bilet na pociąg nad Como, cena w 2023

Jeśli lecicie do Bergamo, zapewne zastanawiacie się jak dostać się do Como z Bergamo pociągiem, ile kosztują bilety na pociąg i jakie są ceny w 2023. Opowiemy co jest najszybsze, samochód, pociąg, czy może prom? Tego wszystkiego dowiecie się z tego krótkiego poradnika!

Na początek musimy uściślić czy chcecie dostać się do miejscowości Como czy nad Jezioro Como – w przypadku jeziora Como, znajdziecie sekcję specjalnie dla Was poniżej.

 

Jak dojechać z Bergamo do Como pociągiem

 

Jak dojechać z Bergamo do Como? Zacznijmy od miasteczka Como. Żeby dostać się pociągiem do miasta Como macie w zasadzie trzy najlepsze opcje, pociąg, pociąg + prom, samochód.

W przypadku pociągu, pociągi odjeżdżają z Bergamo ze Stazione Centrale w Citta Bassa i jadą do stacji Como S.Giovanni. Niestety musicie liczyć się z przesiadką w Monza, Milano Centrale lub Lecco. Pociąg z przesiadką jedzie mniej więcej od 1 h 28 min do około 1 h 51 min w zależności od połączenia – bez obaw jednak jeśli chodzi o przesiadki, są zazwyczaj wygodne.

Drugą opcją jest połączenie pociąg + prom. Trwa ono zdecydowanie dłużej i musicie kupić dodatkowe bilety na prom Lecco – Como jednak ma jeden niezaprzeczalny duży plus, po drodze możecie zwiedzić genialne miejscowości takie jak Lecco, Varenna czy Bellagio. Żeby wybrać takie połączenie, należy kupić bilet do Lecco a następnie wsiąść w prom, który płynie do Bellagio. Możecie też z Lecco podjechać pociągiem do Varenny i z Varenny macie promy do Bellagio lub bezpośrednio do Como. Oba miasteczka Bellagio i Varennę, gorąco polecamy. Taka podróż może zająć nawet 4 h, ale jest to bardzo przyjemna podróż z pięknymi widokami na jeziorze Como.

Ostatnią, najszybszą opcją jest przejazd samochodem jadąc trochę ponad godzinę, głównie autostradami dojedziecie z Bergamo do Como. Musicie jednak wypożyczyć samochód lub mieć własne auto.

 

Ile jedzie pociąg Bergamo Como?

 

Ile czasu jedzie pociąg z Bergamo do Como? Pociąg z przesiadką jedzie mniej więcej od 1 h 28 min do około 1 h 51 min w zależności od połączenia i trasy przesiadkowej.

 

Cena biletu na pociąg Bergamo Como

 

Cena jest zazwyczaj stała, bo na tej trasie jadą pociągi Trenord (regionalne) i nie zmienia się cennik w zależności od czasu do odjazdu. Ile kosztuje bilet na pociąg z Bergamo do Como? Cena wynosi 7,10 EUR za bilet normalny na tej trasie. Bilety możecie kupić online na trenitalia.com, w kasach lub specjalnych automatach na stacji.

 

Pociąg Bergamo jezioro Como

 

Jak dojechać z Bergamo nad jezioro Como? Jeśli natomiast chcecie po prostu dostać się z Bergamo nad jezioro Como, polecamy wybrać pociąg, który jedzie do Lecco. Jedzie on tylko 40 min, odjeżdża średnio co jedną godzinę i kosztuje 3,80 EUR. Uważajcie jednak, bo często pociągi z Bergamo do Lecco odjeżdżają z peronu 1 OVEST (czyli tym obok stacji, nie przed nią) – miejcie to na uwadze. Z Lecco dostaniecie się do Varenny, Bellagio i Como.

 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz