Pogoda na Zanzibarze w grudniu. Temperatura, Zanzibar. Czy jest ciepło? - BelSole

Pogoda na Zanzibarze w grudniu. Temperatura, Zanzibar. Czy jest ciepło?

Gdy w grudniu większość Polaków trwa w szczycie bożonarodzeniowej gorączki, coraz więcej naszych rodaków decyduje się na egzotyczne wakacje w ciepłych krajach. Z tego powodu w naszym materiale sprawdzimy, jaka jest pogoda na Zanzibarze w grudniu. Do lektury naszego materiału zachęcamy wszystkich, którzy planują wyjazd do tego kraju. Dowiesz się z niego wielu istotnych informacji, między innymi tego, czy na Zanzibarze jest ciepło w grudniu, a także jak często pada tam deszcz w tym okresie. Zapraszamy. 

Temperatura na Zanzibarze w grudniu. Czy jest ciepło? 

Nie ulega wątpliwości, że informacje na temat pogody na Zanzibarze w grudniu należy przybliżyć od kwestii, która w największym stopniu interesuje turystów. Większość z nich wyjeżdżając na wakacje w zimie, szuka ciepłego i przyjaznego klimatu, dlatego priorytetowa dla nich kwestia brzmi następująco: Czy na Zanzibarze w grudniu jest ciepło? 

Niech za odpowiedź na to pytanie posłużą suche fakty. Wystarczy tylko wspomnieć, że temperatura na Zanzibarze w grudniu w trakcie dnia oscyluje w granicach  28-30 st.C. Wieczorami jest tylko niewiele chłodniej, a tamtejsze termometry wskazują około 25 st.C po zachodzie Słońca. Nie ulega więc wątpliwości, że jeśli chcesz rozgrzać swoje kości w ciepłym klimacie, to Zanzibar jest bez wątpienia miejscem dla Ciebie. 

Jeżeli szukasz informacji na temat pogody na Zanzibarze w grudniu, z pewnością zainteresuje Cię również kwestia ewentualnych morskich kąpieli. A te z pewnością będą należały do przyjemnych- temperatura wody morskiej na Zanzibarze w grudniu to zazwyczaj około 25 st.C 

 

Pogoda na Zanzibarze w grudniu. Czy często pada deszcz? 

W kontekście tego, jaka jest pogoda na Zanzibarze, z pewnością należy sprawdzić również kwestie związane z opadami. Deszcz na Zanzibarze w grudniu (bo jak łatwo się domyśleć – przy takich temperaturach nie ma co liczyć na śnieg) pada średnio przez kilkanaście dni, a łączna suma opadów w tym miesiącu to około 100 l/m2. Planując wakacje w Zanzibarze powinieneś więc zaopatrzyć się głównie w lekkie i przewiewne ubrania, ale na wszelki wypadek zabierz ze sobą kilka rzeczy przeciwdeszczowych. 

Zobacz także:

AUTOR BLOGA
Miło mi Was poznać! Jestem Stefano i jestem autorem tego bloga i postów na nim (w większości). W wielu wymienionych na tej stronie miejscach byłem i chcę podzielić się swoją wiedzą. Blog ten powstał i piszę go dlatego by pomóc wielu osobom z praktycznym wymiarem podróży. Znajdziecie tutaj wszelkie informacje na temat atrakcji danego miejsca, pogody czy cen. Wszystko dla podróżników :) W razie pytań zapraszam na kontakt@belsole.pl!

Dodaj komentarz